Trwa ładowanie...
dhj5atn
09-03-2017 13:50

Mahle otworzy we Wrocławiu centrum usług wspólnych w dziedzinie finansów i IT

200 osób będzie zatrudnionych w centrum usług wspólnych w dziedzinie finansów i branży IT, które niemiecki koncern Mahle otworzy we Wrocławiu - podały władze tej spółki.

dhj5atn
dhj5atn

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes ds. finansowych koncernu Mahle Heiko Pott, otwarcie takiego centrum usług wspólnych we Wrocławiu to element długofalowej strategii firmy.

"We Wrocławiu są znakomici specjaliści, bo to ośrodek akademicki. Poza tym nasze zakłady produkcyjne w Polsce są zlokalizowane w pobliżu, bo w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim" - powiedział Pott.

Podkreślił, że wspólne centrum usług w dziedzinie finansów i IT będzie obsługiwać nie tylko zakłady w Polsce, ale również inne zlokalizowane w Europie podmioty związane z firmą.

Mahle w Polsce ma 5 tys. pracowników w 4 spółkach, w których obroty wynoszą prawie 2 mld zł. Koncern produkuje w nich elementy silników samochodowych, głównie tłoki i tuleje oraz chłodnice i elementy klimatyzacji.

Na świecie koncern zatrudnia 76 tys. pracowników w 170 zakładach zlokalizowanych w 34 krajach. Obroty firmy wynosiły w 2015 r. ponad 11,5 mld euro.

dhj5atn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhj5atn