Trwa ładowanie...
d3tbqpa

Makarony Polskie mogą przeprowadzić akwizycje najwcześniej w '10

25.8.Warszawa (PAP) - Makarony Polskie nie wykluczają akwizycji, jednak do ewentualnych transakcji może dojść najwcześniej w przyszłym roku - poinformował prezes spółki Paweł...
Share
d3tbqpa

25.8.Warszawa (PAP) - Makarony Polskie nie wykluczają akwizycji, jednak do ewentualnych transakcji może dojść najwcześniej w przyszłym roku - poinformował prezes spółki Paweł Nowakowski.

"Nie wykluczamy akwizycji. Nasza skala działalności jest nadal za mała. W przyszłości chcielibyśmy ją istotnie zwiększyć, do co najmniej 300 mln zł" - powiedział na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami Nowakowski.

Spółka chce dzięki przejęciom poszerzyć asortyment.

d3tbqpa

"Chcielibyśmy realizować akwizycje w segmencie, w którym jesteśmy obecni, czyli w daniach gotowych i makaronach, ale przede wszystkim w zakresie poszerzania asortymentu" - powiedział prezes.

"Powinien to być asortyment, który zapewni efekty synergii w zakresie przechowywania i dystrybucji, a więc chodzi nam o produkty, które nie wymagają chłodzenia i mrożenia" - dodał.

Prezes wyjaśnił, że istotne poszerzenie asortymentu zmniejsza koszty sprzedaży.

"Oczywiście firma musi też działać na perspektywicznym rynku" - powiedział.

Jego zdaniem realny termin akwizycji to przyszły rok. Wcześniej spółka chce zakończyć proces reorganizacji grupy.

Obecnie grupę tworzą dwie spółki: producent makaronów - firma Makarony Polskie i firma Stoczek - producent dań gotowych, konserw warzywno-mięsnych, sosów i dżemów. (PAP)

pel/ pam/

d3tbqpa

Podziel się opinią

Share
d3tbqpa
d3tbqpa