Trwa ładowanie...
d11id9y
06-02-2017 08:42

Marvipol: Trzy premiery samochodów Jaguar Land Rover wesprą sprzedaż w 2017 r.

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Sprzedaż samochodów Jaguar Land Rover (JLR) wesprą w 2017 r. trzy premiery, poinformował ISBnews dyrektor segmentu motoryzacyjnego Marvipolu Arkadiusz Miętkiewicz.

d11id9y
d11id9y

"W 2017 r. będą trzy nowe produkty: w kwietniu nowy Land Rover Discovery - następca Discovery 4, w połowie roku nowy Range Rover, pozycjonujący się w pomiędzy modelami Evoque a Sport, zaś jesienią wprowadzamy nowe nadwozie Jaguara XF Sport Brake - typu kombi" - powiedział Miętkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Dyrektor podtrzymał, że spółka spodziewa się w bieżącym roku "co najmniej kilkunastoprocentowego" wzrostu sprzedaży wolumenowo po 64% wzrostu r/r w 2016 r.

"Cały rynek samochodów osobowych powiększył się w ubiegłym roku o 17%, a segment premium - o 30%. Baza jest coraz wyższa, dlatego tempo wzrostu w kolejnych latach nie będzie już tak wysokie, tym niemniej sądzimy, że rynek ciągle będzie się dynamicznie rozwijać" - wskazał Miętkiewicz.

Dodał, że segment premium stanowi tylko 12% całej sprzedaży samochodów w Polsce, podczas gdy na zachodzie Europy udział ten jest co najmniej dwa razy wyższy, co daje duże pole do rozwoju.

d11id9y

"My nadal chcemy rozwijać sprzedaż w tempie szybszym niż rynek. To wpisuje się też w globalną strategię Jaguar Land Rover, zakładającą podwojenie sprzedaży na świecie w ciągu 5 lat" - podkreślił.

Miętkiewicz przypomniał, że w 2016 r. sam Jaguar był najszybciej rosnącą marką w Europie, ze wzrostem rzędu 70%. "W Polsce z Jaguarem urośliśmy o 102% r/r i to także była najwyższa dynamika wśród marek, które sprzedały więcej niż 20 pojazdów" - dodał.

Dyrektor wskazał, że aby sprostać wzrostowi, spółka inwestuje w nowe salony. Na wyniki sprzedażowe zaczną pracować w 2018 r.

"W ciągu 12 miesięcy otworzymy nowy salon własny w Warszawie i będziemy pracować nad kolejnym. Działki w centrum i przy ul. Puławskiej już nabyliśmy. Trwają intensywne prace nad projektami, które muszą spełniać bardzo wysokie standardy producenta Jaguar Land Rover. Kolejny salon powstanie w Szczecinie i będzie on prowadzony przez niezależnego dilera" - powiedział Miętkiewicz.

d11id9y

"Pracujemy także nad pokryciem regionów 'niezagospodarowanych'. Do 2020 r. chcielibyśmy uruchomić niezależnych dilerów w Rzeszowie, Lublinie, Olsztynie i Kielcach" - podsumował.

British Automotive Polska - generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład Grupy Marvipol - sprzedał w całym 2016 r. 2 081 samochodów.Najlepiej sprzedającym się w 2016 r. samochodem z oferty Jaguar Land Rover był Range Rover Sport, odpowiadający za 21% ubiegłorocznej sprzedaży. Na drugim miejscu uplasował się Discovery Sport, z ponad 15% udziału w wolumenie sprzedaży. Range Rover, najdroższy z ofertowanych modeli Land Rover, zajął trzecie miejsce w zestawieniu, z 14-proc. udziałem w sprzedaży. Najlepiej sprzedającym się modelem Jaguar w 2016 r. był F-Pace - pierwszy w historii marki SUV. F-Pace, wprowadzony do sprzedaży w kwietniu 2016 r., w ciągu 9 miesięcy uzyskał 13-proc. udział w całkowitej sprzedaży, pod względem średniej miesięcznej sprzedaży ustępując tylko Range Rover Sport.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d11id9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11id9y