Trwa ładowanie...

Maseczki ochronne ponownie na Allegro i OLX

Allegro i OLX przywracają obrót środkami ochrony osobistej w postaci m.in. maseczek czy żeli antybakteryjnych na swoich serwisach. Ma to związek z decyzją rządu o zniesieniu wdrożonych wcześniej rozwiązań regulujących ich sprzedaż.

Maseczki ochronne ponownie na Allegro i OLXŹródło: Getty Images
d1j10z9
d1j10z9

Maseczki ochronne ponownie na Allegro i OLX

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o zakazie sprzedaży asortymentu ochronnego w postaci m.in. maseczek czy płynów antybakteryjnych. Decyzja miała związek z gwałtownym Na wzrostem cen w internecie. Regulacje miały również wykluczyć z obrotu przedmioty "niewiadomego" pochodzenia.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Specustawa o koronawirusie wprowadziła narzędzia, na mocy których premier Morawiecki nałożył zakaz na OLX i Allegro dotyczący sprzedaży środków dezynfekujących i maseczek. Tym samym obrót wymienionymi towarami na platformach internetowych stał się zabroniony.

Maseczki ochronne ponownie na Allegro i OLX

Przypomnijmy, że przed Wielkanocą rząd zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń, w związku z czym już od czwartku 16 kwietnia 2020 nie będzie można opuścić domu bez zasłoniętych ust i nosa.

d1j10z9

Jak podkreślił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, najważniejszą kwestią pozostaje zakrycie ust i nosa. Obowiązek zasłaniania części twarzy ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby, dlatego też dotyczy również potencjalnie zdrowych osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1j10z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j10z9