Trwa ładowanie...
d6sh5cr
matury

Maturzysto – sprawdź po jakich studiach znajdziesz pracę

W perspektywie najbliższych 3 - 5 lat największe zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie występowało wśród informatyków oraz osób zajmujących się opieką i wychowaniem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maturzysto – sprawdź po jakich studiach znajdziesz pracę
d6sh5cr

W perspektywie najbliższych 3 - 5 lat największe zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie występowało wśród informatyków oraz osób zajmujących się opieką i wychowaniem – wynika z danych firmy Work Service.

Na liście 15 branż, w których maturzyści będą mieli duże szanse, aby znaleźć pracę znalazły się: medycyna, energetyka jądrowa i eko-energetyka, informatyka. W zestawieniu nie pojawiają się zawody związane z popularnymi w ostatnich latach kierunkami studiów - psychologią i zarządzaniem.

Podziel się
d6sh5cr

- Najwięcej miejsc pracy będzie czekać po studiach informatycznych oraz technicznych. W perspektywie najbliższych 3 – 5 lat zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów będzie stale wzrastać. Już za kilka lat deficyt pracowników wśród informatyków i programistów może wynieść na polskim rynku pracy niemal 30 proc. – mówi Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A.

Trzecie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu branż zajęła motoryzacja i nowoczesne technologie. W tej dziedzinie średni deficyt pracowników na przestrzeni najbliższych dziesięciu lat będzie wynosił 27 proc. Na kolejnym miejscu uplasowała się branża energetyczna, w której już za dwa lata zapotrzebowanie na nowych specjalistów będzie wynosiło 10 proc.

Na dalszych miejscach można znaleźć aż trzy profesje, które są powiązane z jednym kierunkiem studiów – medycyną. Absolwenci tych studiów będą mogli znaleźć pracę w branży medycznej, usługach związanych z medycyną oraz będą mogli zajmować się opieką nad chorymi.

- Duże zainteresowanie prawem, ekonomią czy medycyną będzie w najbliższych latach skutkowało wypełnianiem luki na polskim rynku pracy w tych sektorach i zmniejszaniem popytu na tych specjalistów – podsumowuje Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju Rynków w Work Service.

d6sh5cr

/ak

Znasz się na programowaniu? Oni cię potrzebują!Znasz się na programowaniu? Oni cię potrzebują!

Podziel się opinią

Share

d6sh5cr

d6sh5cr
d6sh5cr