Trwa ładowanie...
d4gye76

mBank ostrzega przed oszustami. Jeden mail i wyczyszczą konto z pieniędzy

Oszuści podszywają się pod bank wysyłając fałszywe maile. Kierując się nim, udostępnimy poufne dane i umożliwimy złodziejom wyczyszczenie konta z dostępnych środków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Podstawiony serwis poprosi o aktualizację informacji. To pozwala na wyłudzenie poufnych danych klientów.
Podstawiony serwis poprosi o aktualizację informacji. To pozwala na wyłudzenie poufnych danych klientów. (Materiały prasowe, Fot: mBank)
d4gye76

"Otrzymałeś nową wiadomość od mBanku" – tak oszuści próbują zdobyć dostęp do kont klientów znanego banku. Wystarczy kliknąć "Zaloguj się" i nastąpi przekierowanie do fałszywej strony – ostrzega mBank.

Ta z kolei łudząco przypomina oryginał, z pewną jednak różnicą. Połączenie z tą stroną nie jest szyfrowane, co przekłada się na brak certyfikatu. W pasku adresowym wyszukiwarki nie znajdziemy więc kłódki, a informację, że strona jest niezabezpieczona.

    mat. pras.
(mat. pras., Fot: mBank)

Podstawiony serwis poprosi o aktualizację informacji. To pozwala na wyłudzenie poufnych danych klientów: identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego, numeru PESEL oraz nazwiska panieńskiego matki.

d4gye76

Najgroźniejsze cyberataki na świecie:

"Celem przestępców jest przejęcie dostępu do Twojego konta bankowego i kradzież środków, dlatego jeśli wpisałeś dane logowania bądź telekod - jak najszybciej zmień hasła dostępu" – przestrzega mBank.

    mat.pras.
(mat.pras., Fot: mBank)

mBank zaznacza, że nie wysyła wiadomości e-mail zawierających link do logowania do serwisu transakcyjnego, ani nie prosi o podanie danych osobowych w czasie logowania. Od banku nie powinny przyjść również na telefon komórkowy żadne certyfikatów bezpieczeństwa lub inne aplikacje do instalowania.

d4gye76

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4gye76

Podziel się opinią

Share
d4gye76
d4gye76