Trwa ładowanie...
d3gyecz

McDaniel&Associates Consultants szacuje wartość udziału Petrolinvestu w zasobach OTG na 2,33 mld USD

04.04. Warszawa (PAP) - McDaniel & Associates Consultants oszacował wartość udziału Petrolinvestu w zasobach perspektywicznych kontraktu OTG, z uwzględnieniem prawdopodobieństwa...

Share
d3gyecz

04.04. Warszawa (PAP) - McDaniel & Associates Consultants oszacował wartość udziału Petrolinvestu w zasobach perspektywicznych kontraktu OTG, z uwzględnieniem prawdopodobieństwa sukcesu, na 2,33 mld USD - poinformowała spółka w komunikacie. Najbliższe plany Petrolinvestu obejmują rozpoczęcie opróbowania odwiertu Shyrak-1. W Kazachstanie rozpoczęto również prace przygotowawcze do wiercenia odwiertu K-4 na Koblandach.

"W trakcie przygotowywania nowej wyceny urealniono jej założenia techniczne w oparciu o wyniki geologiczne pozyskane przez spółkę w trakcie procesu wiercenia odwiertu Shyrak 1 oraz o wyniki ponownie przetworzonych i zinterpretowanych wraz z firmą Total danych sejsmicznych 3D z obszaru Koblandy. Ponadto zaktualizowano założenia inwestycyjne, dostosowując program rozpoznawania i zagospodarowania obiektów perspektywicznych kontraktu OTG do aktualnie obowiązujących warunków aneksu do kontraktu przedłużającego ważność okresu poszukiwań do 2016 r." - napisano w raporcie.

Metodologia wyceny uwzględnia poniesione na prace poszukiwawcze nakłady, a także przyszłe wydatki na zagospodarowanie, koszty operacyjne związane z wydobywaniem ropy naftowej, kondensatu i gazu ziemnego, a także warunki kontraktu i cechy miejscowego systemu podatkowego. Dla wykonania analizy przyjęto "mniej intensywny tryb zagospodarowania obiektów perspektywicznych".

d3gyecz

"Oba dokumenty (CPR z października 2011 r. i wycena z kwietnia 2012 r.) są zbieżne z decyzją spółki o zmianie części jej strategii polegającej na skoncentrowaniu prac poszukiwawczych na najbardziej perspektywicznym i największym kontrakcie OTG i sprzedaży mniej ważnych aktywów kazachskich" - poinformował cytowany w komunikacie prezes Petrolinvestu Bertrand Le Guern.

Obecnie spółka dysponuje aktywami kazachskimi oraz polskimi aktywami łupkowymi o wartości wstępnie szacowanej przez spółkę na około 500 mln USD.

"Najbliższe plany spółki obejmują rozpoczęcie opróbowania odwiertu Shyrak-1. Po jego zakończeniu, w przypadku uzyskania ostatecznych wyników, możliwe będzie przekwalifikowanie części zasobów perspektywicznych na rezerwy lub na zasoby warunkowe. W Kazachstanie rozpoczęto również prace przygotowawcze do wiercenia odwiertu K-4 na Koblandach, natomiast w segmencie gazu łupkowego spółka przygotowuje private placement dla Silurian Sp. z o.o. i prowadzi prace poszukiwawcze zgodnie z wymogami umowy koncesyjnej" - podano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

d3gyecz

Podziel się opinią

Share
d3gyecz
d3gyecz