Trwa ładowanie...

McDonalds rośnie w siłę

McDonald's, jedna z największych na świecie sieci fastfoodowych, nadal zamierza inwestować w Polsce. Poza otwieraniem nowych lokali w interesujących lokalizacjach zamierza zaistnieć również w świadomości klientów jako sponsor Euro 2012.

Share
McDonalds rośnie w siłęŹródło: McDonalds
d213af9

Firma poinformowała, że rozpoczęła prace przy budowie dwóch nowych obiektów sieci. Wolnostojące lokale typu McDrive w Chociszewie i Rogozińcu wzbogacą ofertę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie A2.

Jednocześnie McDonald's, który w grudniu 2011 roku otworzył pierwszą w Polsce restaurację w hipermarkecie (Carrefour w centrum handlowym Arkadia) nie wyklucza dalszych inwestycji w podobnych miejscach. McDonald's każdą lokalizację ocenia indywidualnie. Jak mówi w rozmowie z portalspożywczy.pl Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonalds Polska, w planach firmy jest pozyskiwanie nowych lokali w alternatywnych dla rynku gastronomicznego miejscach.

Spółka upatruje również duże szanse w zwiększaniu liczby lokali opartych na franczyzie. Obecnie McDonald's ma 279 restauracji, z których 143 prowadzonych jest na zasadzie franczyzy przez 53 licencjobiorców. Udział ten ma się jednak zwiększać, gdyż łatwiej jest obecnie - w porównaniu z latami 90. XX wieku - znaleźć inwestorów dysponujących dużą gotówką i doświadczeniem, którzy mogliby stać się franczyzobiorcami.

d213af9

W 2011 roku firma uruchomiła 21 nowych lokali, a w 2010 - 23. Podobna ilość restauracji ma zostać oddana do użytku również i w 2012 roku.

McDonald's szykuje również niespodzianki na Euro 2012. Spółka będzie obecna w strefie kibica, która będzie zlokalizowana na warszawskim Placu Defilad. Powstanie tam dwukondygnacyjna restauracja o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Na Stadionie Narodowym w strefie dla mediów natomiast pojawi się McCafe.

Jednocześnie McDonald's poinformował o rozpoczęciu ogólnopolskiego programu "Dziecięca Eskorta McDonald's", którego ambasadorem zostanie kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski. W ramach programu ponad 200 dzieci z całej Polski wyprowadzi na stadiony piłkarzy podczas tegorocznego EURO2012.

Michał Jankowski - Wirtualna Polska / portalspożywczy.pl / materiały prasowe

d213af9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213af9
d213af9