Trwa ładowanie...

McDonald's rozpoczyna walkę o studentów. O takich warunkach mogli do niedawna tylko marzyć

Bezrobocie w Polsce spadło do tak niskiego poziomu, że McDonald's, aby ściągnąć do siebie studentów, kusi ich umowami o pracę. - Można pracować w weekendy, można wskazać godziny, które nie kolidują z zajęciami na uczelni. Nie wymagamy też pracy na pełen etat, bo wiemy, że młode osoby potrzebują też czasu na rozrywkę i spotkania ze znajomymi - kuszą przedstawiciele giganta w branży fast food.

McDonald's rozpoczyna walkę o studentów. O takich warunkach mogli do niedawna tylko marzyćŹródło: Pixabay.com, fot: Pixabay
d2gjrit
d2gjrit

Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu 7,0 proc. Przedsiębiorcy narzekają na brak rąk do pracy. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz apeluje, żeby przyspieszyć formalności dla Ukraińców, by nie mieli problemów z pobytem i pracą w Polsce. To dowody na modną ostatnio tezę, że "w Polsce nie pracuje już tylko ten, który nie chce".

Najnowsze działania sieci McDonald's tylko utwierdzają w tym przekonaniu. Jej przedstawiciele poinformowali, że fast food rusza z kampanią rekrutacyjną skierowaną do studentów. Czasy, kiedy musieli pracować nocami w barach za marne grosze i licząc na napiwki, już minęły. McDonald's ściąga ich do siebie umowami o pracę i elastycznymi grafikami. Obiecuje także szybkie awanse dla najlepszych.

Zobacz także: Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

- Załogi naszych restauracji są bardzo zróżnicowane. Jesteśmy otwarci na studentów, wielu z nich zaczyna pracę z nami już na pierwszych latach studiów. Część traktuje ją jako pracę dorywczą, część chce się rozwijać w naszych strukturach, awansuje i zostaje z nami na dłużej. Pracują z nami, bo rozumiemy ich potrzeby i elastycznie podchodzimy do czasu pracy: kierownicy tak dopasowują grafik, żeby łatwo było pogodzić pracę ze studiami. Można pracować w weekendy, można wskazać godziny, które nie kolidują z zajęciami na uczelni. Nie wymagamy też pracy na pełen etat, bo wiemy, że młode osoby potrzebują też czasu na rozrywkę i spotkania ze znajomymi - podkreśla Renata Prys, Dyrektor HR McDonald’s Polska.

To jeszcze nie wszystko, bo przy dobrych wynikach na studiach i w pracy można liczyć na stypendium od firmy. McDonald’s chwali się, że firma zatrudnia obecnie ponad 20 tys. pracowników w 390 restauracjach w całej Polsce. Nie zdradza jednak - wzorem wielu sieci handlowych - szczegółów zarobków. W sieci można jednak znaleźć informacje i ogłoszenia, z których wynika, że początkujący pracownik może liczyć na 2,1 tys. - 3 tys. zł brutto.

d2gjrit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjrit