Trwa ładowanie...
d205qmr
01-12-2016 11:12

MCI.TechVentures zwiększył zaangażowanie w Windeln.de do 15%

Warszawa, 01.12.2016 (ISBnews) - Fundusz MCI.TechVentures zwiększył zaangażowanie kapitałowe w spółce Windeln.de, prowadzącej internetową sprzedaż produktów dla dzieci i niemowląt do 15% i tym samym - wg publicznie dostępnych informacji - fundusz został największym udziałowcem spółki, poinformował zarządzający funduszem MCI.Private Equity Managers.

d205qmr

"Zdecydowaliśmy się na zwiększenie zaangażowania w Windeln.de, ponieważ spółka działa w segmencie rynku o wysokim potencjale wzrostu penetracji przez kanał e-commerce, a jednocześnie naszym zdaniem obecna wycena giełdowa pozostaje atrakcyjna w stosunku do spółek porównywalnych. Uważamy ponadto, że w perspektywie najbliższych lat Windeln.de będzie interesującym podmiotem zarówno z punktu widzenia potencjalnego połączenia lub akwizycji przez obecnych graczy działających na rynku e-commerce, jak i tradycyjnych sprzedawców działających w kanale offline planujących ekspansję sprzedażową w Internecie" - powiedział dyrektor inwestycyjny Norbert Kruszewski, cytowany w komunikacie.

Pierwsza inwestycja funduszu MCI.TV w Windeln.de została zrealizowana w 2013 roku. W ramach IPO w 2015r roku MCI.TV sprzedał ok. 1/4 całości posiadanego wówczas pakietu akcji, przypomniano.

"Niemiecki Windeln.de - z rocznymi przychodami ze sprzedaży planowanymi w 2016 r. na poziomie ponad 200 mln euro - jest wiodącym europejskim podmiotem w tym segmencie e-commerce. Zgodnie z opublikowanymi wynikami finansowymi za Q3'16, spółka dysponuje płynnością ok. 80 mln euro (ok. 65,5 mln euro w gotówce oraz ok. 14 mln euro w formie odnawialnej linii kredytowej), którą może przeznaczyć na dalszą ekspansję i dywersyfikację przychodów (rozwój organiczny i akwizycje) oraz inicjatywy operacyjne wspierające poprawę marżowości, rozwój portfela produktów oferowanych pod własną marką (private label), jak również wzrost monetyzacji wraz z wydłużeniem profilu wiekowego docelowego klienta (customer life time value)" - czytamy w komunikacie.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d205qmr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d205qmr