Trwa ładowanie...

Męcina: spadek bezrobocia najwyższy od lat

Według szacunków resortu pracy stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wyniosła 12,1 procent i w ciągu miesiąca spadła o 0,4 punktu procentowego. Jak powiedział IAR wiceminister pracy Jacek Męcina, obserwowane spadki bezrobocia w ostatnim półroczu są najwyższe od kilku lat

Męcina: spadek bezrobocia najwyższy od latŹródło: newspix.pl
d9cs12z
d9cs12z

. Najlepsze zaś perspektywy zatrudnienia notowane są w przemyśle a także w transporcie, logistyce i komunikacji. Najgorsze w wydobyciu surowców.

Ekspert Konfederacji Lewiatan doktor Grzegorz Baczewski uważa, że dalszy spadek bezrobocia obserwowany będzie do września i będzie to nieznacznie poniżej 12 procent. Rozmówca IAR zwraca jednak uwagę, że wśród pracodawców występuje duży poziom niepewności a zatrudnianie jest wciąż elastyczne.

Z kolei inny rozmówca IAR Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha uważa, że dwucyfrowy poziom bezrobocia nie jest powodem do wielkiej radości, gdyż jest ono wciąż obiektywnie wysokie. Tym bardziej, że Polacy emigrują, bo nie mogą znaleźć pracy w kraju. Andrzej Sadowski wyraził też obawę, że podwyżka minimalnego wynagrodzenia spowoduje wzrost zatrudnienia w szarej strefie. To zaś sprawi, że bezrobocie rejestrowane wzrośnie.

d9cs12z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9cs12z