Trwa ładowanie...

Media Markt i Saturn obniżą ceny elektroniki

Dwóch największych graczy na rynku sklepów z elektroniką zamierza mocniej powalczyć o klientów. Wprowadzą sprzedaż przez internet i zetną ceny. To oznacza jednak koniec dużych promocji.

Share
Media Markt i Saturn obniżą ceny elektroniki
Źródło: AFP
d1gvaln

Jak powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" Marcin Rosati z Media Saturn Holding Polska, będącego właścicielem obu sieci, firma odchodzi od spektakularnych promocji, teraz chce zawsze oferować najniższe ceny.

Holding dysponujący aż 61 marketami chce również powalczyć o klientów sklepów internetowych. Sieć dostrzegła potrzebę sprzedaży on-line i już na początku 2012 roku zaoferuje ją klientom. Dotąd można było jedynie rezerwować towar przez internet, ale trzeba było go odebrać w sklepie osobiście.

d1gvaln

Przedstawiciel holdingu zapewnia, że ceny w internecie i marketach będą identyczne, żeby klienci nie mieli wątpliwości, gdzie jest taniej.

Konkurencja na razie nie widzi zagrożenia, ale ogromne obroty sieci sprawiają, że może ona negocjować z dostawcami dobre ceny na elektronikę. Media Markt i Saturn dzięki swoim powszechnie znanym markom mogą także przyciągnąć klientów, którzy dotąd bali się zamawiać coś przez internet.

Zdaniem ekspertów nowa strategia obu sklepów może wpłynąć na spadek cen sprzętu elektronicznego na rynku. Ich działania zmusza najpewniej konkurencje do obniżek cen. To wpłynie również do zmniejszenia dystansu pomiędzy cenami w marketach i sklepach on-line. Jeszcze dwa lata temu różnice sięgały 32 proc, a obecnie ok. 20 proc. ceny.

d1gvaln

Podziel się opinią

Share
d1gvaln
d1gvaln