Trwa ładowanie...
d3be2xj
09-03-2017 13:23

Mennica bez planów wyjścia z Netii, ma być silnym operatorem infrastrukturalnym

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Mennica Polska nie ma planów wyjścia z Netii i oczekuje od tej spółki budowy silnego operatora infrastrukturalnego, poinformował prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki. 

d3be2xj
d3be2xj

"Mennica to inwestor długofalowy w Netii. Nie ma planów wyjścia czy horyzontu do wyjścia" - powiedział Zambrzycki podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, Mennica oczekuje stworzenia "bardzo silnego operatora infrastrukturalnego" z ofertą kontentową.

Wskazał jednocześnie, że gdyby pojawił się inwestor i złożył konkretną ofertę, to Mennica rozważyłaby taką propozycję.

Członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Iwuć wskazała, że inwestycja w Netię dla Mennicy "się spina", a spółka m.in. otrzymała dywidendę z operatora.

d3be2xj

Według informacji ze strony internetowej Netii, Mennica Polska ma 17,97% akcji Netii, uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

(ISBnews)

d3be2xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3be2xj