Trwa ładowanie...
dyvzb7k
09-03-2017 15:50

Mennica Polska ma portfel zamówień na produkcję łącznie ponad 2 mld monet

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Mennica Polska ma portfel zamówień na ponad 2 mld sztuk monet, a zakontraktowana produkcja przejdzie też na kolejny rok, poinformował ISBnews prezes Grzegorz Zambrzycki. 

dyvzb7k
dyvzb7k

"Nasz portfel zamówień przekracza już produkcję 2 mld sztuk monet na zlecenie banków centralnych z całego świata" - powiedział ISBnews Zambrzycki.

Wskazał, że spółka zamówiła nową prasę w związku z pozyskaniem nowej umowy na 200 mln sztuk monet dla banku narodowego w Tajlandii.

W ocenie prezesa, obecny potencjał produkcyjny sięga 2,5 mld sztuk monet.

"Dalej prowadzimy działania, które mają na celu pozyskanie nowych umów. Jesteśmy aktywni w tym względzie w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i Afryce" - wskazał Zambrzycki w rozmowie z ISBnews.

dyvzb7k

Zaznaczył, że po ubiegłorocznej realizacji umowy dla banku narodowego Libanu zaczynają się otwierać możliwości w kolejnych krajach Bliskiego Wschodu.

Zarząd Mennicy Polskiej zaznaczył, że nie ma żadnych zatorów płatniczych związanych z zagranicznymi umowami, gdyż spółka realizuje kontrakty dla bardzo wiarygodnych płatników - banków narodowych.

W ub.r. 80% mocy Mennicy było skoncentrowane na produkcji zagranicznej. Jednocześnie spółka odzyskała cały ciąg produkcyjny monet dla Narodowego Banku Polskiego (NBP).

W kwestii spółki Mennica-Metale Szlachetne zarząd grupy wskazał, że trwa postępowanie sanacyjne i tworzony jest projekt układu dla tej firmy.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

dyvzb7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyvzb7k