Trwa ładowanie...
d2gwpc8
09-03-2017 13:46

Mennica spodziewa się rozpoczęcia rozliczania Mennica Residence od IV kwartału

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Mennica Polska spodziewa się, że w IV kwartale br. rozpocznie rozliczać w wynikach projekt apartamentowy Mennica Residence 1, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Iwuć. 

d2gwpc8
d2gwpc8

"Zakładamy, że część aktów notarialnych z pierwszego etapu Mennica Residence będziemy mogli wykazać w IV kw. 2017" - powiedziała Iwuć podczas konferencji prasowej.

Dotychczas w budynku sprzedano 170 lokali, reszta jest w rezerwacji. Prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki stwierdził, że w efekcie w tym etapie "nie ma już czym handlować". Średnia cena w etapie wynosi ok. 13,7 tys za m2. W połowie kwietnia harmonogram zakłada zakończenie bryły budynku.
Z kolei Mennica Residence 2 ma pozwolenie na budowę, a sprzedaż mieszkań ruszy, gdy istniejący budynek zostanie wyburzony. Niemniej trwają rezerwacje na łącznie 335 mieszkań w tym projekcie.

Członek zarządu ds. finansowych Mennicy Polskiej wskazała, że nie ma planów wydzielania projektów deweloperskich, gdyż grupa ma możliwość zutylizowania strat podatkowych z lat poprzednich.

Jednocześnie grupa może prowadzić przyszłe inwestycje poprzez spółki celowe.

d2gwpc8

Jak wskazał zarząd Mennicy Polskiej, spodziewane cash flow z działalności deweloperskiej są "imponujące".

W kwestii projektu Dolina Wisły władze Mennicy oceniły, że jest szansa na rozpoczęcie I etapu tego projektu na 15 tys. m2 PUM w tym roku. Łącznie projekt ma potencjał na 200 tys. m2 PUM.

Tymczasem projekt biurowy Mennica Legacy Tower "idzie zgodnie z planem". Według założeń, do listopada ma pojawić się poziom 0. Trwają prace nad komercjalizacją. Według zarządu Mennicy, jest kilka listów intencyjnych. Do listopada może dojść do zawarcia pierwszych umów.
Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

(ISBnews)

d2gwpc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwpc8