Trwa ładowanie...

Mężczyźni są szczęśliwsi od kobiet

Dlaczego kobiety nie są tak zadowolone z pracy i życia prywatnego, jak mężczyźni?

Mężczyźni są szczęśliwsi od kobiet
d3h9jud
d3h9jud

Mężczyźni wydają się być szczęśliwsi niż kobiety jeśli chodzi o życie prywatne i pracę, pomimo tego, że pracują więcej niż panie. Panowie spędzają w biurze średnio 8,8 godziny dziennie, kobiety zaś 8,4. Mężczyźni są również bardziej skłonni do pracy w domu "po godzinach" - średnio poświęcają na nią 4,6 godziny w tygodniu, podczas gdy kobiety 3 godziny tygodniowo.

Szczęśliwy pracownik to żonaty mężczyzna w wieku 39 lat i o dochodzie gospodarstwa domowego między 150 tys. - 200 tys. USD rocznie. Pracuje na stanowisku menedżerskim, ma jedno dziecko, a żona pracuje na pół etatu.

Niezadowolony pracownik to 42-letnia niezamężna kobieta, z dochodem gospodarstwa domowego 100 tys. USD rocznie, na stanowisku specjalisty.

Kobiety, mimo że pracują zawodowo, nadal są odpowiedzialne za większość prac domowych. Prawdopodobnie jest to jeden z głównych powodów, dlaczego kobiety nie są tak zadowolone z pracy i życia prywatnego, jak mężczyźni.

d3h9jud

Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym wpływa nie tylko na poczucie szczęścia, ale także na zdrowie, szczególnie kobiet. Badanie pokazuje, że 67 proc. kobiet odczuwa stres (w porównaniu do 58 proc. mężczyzn), 54 proc. cierpi na bóle głowy w pracy (43 proc. mężczyzn), a 44 proc. przytyło w pracy z powodu stresu (w porównaniu do 37 proc. mężczyzn).

Naukowcy odkryli również, że szczęśliwsi ludzie są bardziej skłonni do pewnych działań. I tak 93 proc. szczęśliwych pracowników chętniej bierze urlop (79 proc. nieszczęśliwych), a 68 proc. ludzi szczęśliwych robi przerwy w ciągu dnia pracy (41 proc. niezadowolonych).

To pokazuje, że ludzie mogą podjąć konkretne kroki aby poczuć się lepiej i wpłynąć na równowagę między swoim życiem zawodowym i prywatnym.

Na podstawie: www.officepulse.captivate.com

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud