Trwa ładowanie...
d4kvbp9

MF: "Polska The Times" przeprasza wiceministra finansów Jacka Kapicę (komunikat)

...

Share
d4kvbp9

11.02. Warszawa - Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów informuje:

W dniach 1 i 2 grudnia 2009 r. dziennik "Polska The Times" opublikował artykuły pt. "Hazard Kapicy", "Hazardowa koalicja ponad podziałami" oraz "Wideoloterie? Kapica tego chciał".

Wobec znajdujących się tam nieprawdziwych informacji podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Służby Celnej Jacek Kapica zgodnie z zapowiedzią skierował sprawę na drogę sądową w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zniesławienia (art. 212 kk).

Wynikiem tej sprawy jest wydane dzisiaj, tj. 11 lutego 2011 r., przez dziennik "Polska The Times", oświadczenie z przeprosinami.

d4kvbp9

"Polska The Times", 11 lutego 2011 r., str. 7

Oświadczenie

W artykułach na temat wiceministra finansów Jacka Kapicy zamieszczonych w dniach 01 i 02.12.2009 r. pod tytułami "Hazard Kapicy", "Hazardowa koalicja ponad podziałami" oraz "Wideoloterie"? Kapica tego chciał" niektóre przedstawione przez nas informacje, a w szczególności jakoby resort finansów przewidział w projekcie ustawy hazardowej obniżkę podatku od wideoloterii, nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości i mogły narazić Jacka Kapicę na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania działalności zawodowej i publicznej. Wyrażamy ubolewanie z tego tytułu i przepraszamy pana Jacka Kapicę.

Redakcja.

Komunikat: http://mf.gov.pl/dokument.php?const=2&dzial=534&id=239679&typ=news

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9