Trwa ładowanie...
d40jocc

MF sfinansowało 82 proc. potrzeb pożyczkowych na '14, podaż na V "znacznie" ograniczona - Szczurek

30.04. Warszawa (PAP) - Resort finansów sfinansował 82 proc. potrzeb pożyczkowych na 2014 r., a podaż SPW na maj będzie "znacznie" ograniczona - poinformował minister finansów...

d40jocc
d40jocc

30.04. Warszawa (PAP) - Resort finansów sfinansował 82 proc. potrzeb pożyczkowych na 2014 r., a podaż SPW na maj będzie "znacznie" ograniczona - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek, podczas organizowanej przez PAP debaty "Wyzwania gospodarcze na lata 2014-2015".

"Sfinansowanie potrzeb pożyczkowych po kwietniu to 82 proc. Dziś będzie opublikowana podaż papierów na maj. Ona pokaże znacznie mniejszą podaż i znacznie mniejszą liczbę przetargów, bo one nie są już potrzebne. Pytanie, ile byśmy chcieli prefinansować na 2015 rok, ale to zależy od warunków na rynku oraz sytuacji na Wschodzie" - powiedział Szczurek.

"To dotyczy też, albo jeszcze bardziej, emisji zagranicznych, których zostało już bardzo mało do zrefinansowania, poza frankiem szwajcarskim i jenem w II połowie roku. Więc teraz rynki zagraniczne będziemy traktować czysto +oportunistycznie+" - dodał Szczurek.

W zeszłym tygodniu wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk poinformował, że resort finansów sfinansował ponad 80 proc. potrzeb pożyczkowych na ten rok.

Ministerstwo Finansów ogłosi podaż papierów na majowych aukcjach w środę. (PAP)

nik/ bg/ jtt/

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc