Trwa ładowanie...
dvv0y3t

MF zorganizuje w grudniu przetarg zamiany, odkupu obligacji denominowanych w USD

Warszawa, 30.11.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów nie planuje na grudzień przetargów obligacji hurtowych, zaplanowało jedynie przetarg zamiany obligacji (na 15 grudnia) oraz przetarg odkupu obligacji nominowanych w USD (na 7 grudnia), podał resort. Nie wyklucza też przetargu odkupu obligacji krajowych.

Share
dvv0y3t

"Całość potrzeb pożyczkowych 2016 r. została sfinansowana. Na grudzień zaplanowany mamy jeden przetarg zamiany obligacji, na którym odkupywać będziemy obligacje zapadające w 2017 r. wystawiając do sprzedaży papiery z bieżącej oferty, ale bez zmiennoprocentowych i długoterminowych o oprocentowaniu stałym" - czytamy w komentarzu do podaży papierów skarbowych na grudzień.

Na przetargu zamiany resort chce odkupić (w transakcji bezgotówkowej) obligacje serii WZ0117, PS0417 oraz DS1017. Wybór obligacji sprzedawanych będzie zależał od sytuacji rynkowej.
W ramach zarządzania strukturą zadłużenia oraz rozkładem w czasie kosztów jego obsługi zorganizowany zostanie przetarg odkupu obligacji nominowanych w USD zapadających w 2019 r. serii USD20190715. W zależności od sytuacji rynkowej i budżetowej możliwy również będzie przetarg odkupu obligacji krajowych, podano także.
"W grudniu nie planujemy emisji bonów skarbowych. Rozważamy możliwość ponownego wprowadzenia bonów do oferty w przyszłym roku" - czytamy dalej w komentarzu.

W październiku portfel złotowych papierów skarbowych inwestorów zagranicznych zmniejszył się o 2,4 mld zł, co wynikało m.in. z przypadającego w tym miesiącu wykupu obligacji PS1016 (od nierezydentów w kwocie 4 mld zł), poinformował także resort.

(ISBnews)

dvv0y3t

Podziel się opinią

Share
dvv0y3t
dvv0y3t