Trwa ładowanie...
d4mgk0c

MG: Nowe inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim (komunikat, korekta)

...

Share
d4mgk0c

Na prośbę Ministerstwa Gospodarki poprawiamy treść komunikatu: w ostatnim akapicie zamiast "20 stycznia" powinno być "20 lutego" #

21.02. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

Branże metalowa, chemiczna i higieniczno-medyczna mają rozwinąć swoją działalność po rozszerzeniu pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Nowe inwestycje mają dać co najmniej 270 nowych miejsc pracy. Ministerstwo Gospodarki planuje włączenie w granice pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej ponad 72 ha. W wyniku tej zmiany powierzchnia pomorskiej sse będzie wynosiła 1452 ha.

Nowe obszary, które zostaną włączone do pomorskiej strefy ekonomicznej, obejmą tereny miasta Bydgoszcz, Włocławek, Brodnica i Inowrocław, gdzie funkcjonują zakłady, w których realizowane będą nowe inwestycje. - Zaplanowane projekty inwestycyjne mają charakter innowacyjny i przyczynią się do wzrostu konkurencyjności polskiego przemysłu - twierdzi wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Nowe inwestycje polegają na rozbudowie i modernizacji zakładu produkującego pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory, fabryki wytwarzającej granulat PET o jakości butelkowej, zakładu materiałów opatrunkowych oraz przedsiębiorstwa chemicznego. W ich wyniku zostaną wdrożone do produkcji najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na wytwarzanie znacząco ulepszonych wyrobów.

d4mgk0c

Łączna kwota nakładów inwestycyjnych w poszerzonej strefie wyniesie ok. 431 mln zł. 20 lutego 2014 r. projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia strefy przyjął Komitet Rady Ministrów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/ aja/

d4mgk0c

Podziel się opinią

Share
d4mgk0c
d4mgk0c