Trwa ładowanie...
djo44oh

MG: porozumienie ws. spreadów (komunikat)

...
Share
djo44oh

12.07. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

"Na dzisiejszym spotkaniu z posłami Wiesławem Rygielem z PSL oraz Sławomirem Neumannem z PO uzgodniliśmy wspólne rozwiązanie kwestii spreadów" - powiedział 11 lipca 2011 r. wicepremier Pawlak. "Obaj posłowie odpowiedzialni w swoich klubach za zgłoszone projekty zgodzili się, że dla dobra kredytobiorców, konieczne jest przygotowanie jednolitego rozwiązania" - dodał wicepremier.

Zapisy uzgodnionego projektu ustawy pozwolą kredytobiorcom spłacić rat bezpośrednio w walucie, w której został kredyt zaciągnięty. "Dzięki temu rozwiązaniu, wspólnemu dla dotychczasowych projektów PO oraz PSL, klienci banków nie będą musieli ponosić kosztów w formie spreadu" - podkreślił wicepremier Pawlak.

djo44oh

Ponadto, zgodnie z projektem PSL, na kredytobiorców, którzy skorzystają z proponowanych przepisów, banki nie będą mogły nakładać dodatkowych kosztów, ani stosować wobec nich innych ograniczeń. Ustalono, że w komisji sejmowej procedowane będą zmiany zarówno w ustawie o kredycie konsumenckim, jak proponuje PO, jak również w Prawie bankowym, zgodnie z propozycją PSL. Uzgodniono ponadto, że regulacja obejmie wszystkich kredytobiorców, którzy mają kredyt denominowany.

Odnosząc się do braku zgody PO na propozycję dotyczącą spłaty kredytu według kursu średniego NBP wicepremier powiedział "Na tym etapie PO przyjęła tylko połowę propozycji PSL. Liczymy, że to jeszcze nie koniec".

Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, na którym rozpatrywane będą oba projekty odbędzie się w dniu dzisiejszym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

djo44oh

Podziel się opinią

Share
djo44oh
djo44oh