Trwa ładowanie...

Miałem stłuczkę. Jak długo powinienem czekać na rzeczoznawcę?...

Firmy ubezpieczeniowe z reguły organizują oględziny szkody w kilka dni. Niektóre firmy umawiają rzeczoznawcę w 24h, innym zajmuje to nawet tydzień od momentu zgłoszenia szkody. Wszystko zależy tu od sprawności operacyjnej zakładu ubezpieczeń. Z reguły czas oczekiwania na rzeczoznawcę jest krótszy w większych aglomeracjach.

Miałem stłuczkę. Jak długo powinienem czekać na rzeczoznawcę?...Fot: Liberty Direct
d4kszcb
d4kszcb

...Znajomi mają różne doświadczenia i opinie na ten temat.

Firmy ubezpieczeniowe z reguły organizują oględziny szkody w kilka dni. Niektóre firmy umawiają rzeczoznawcę w 24h, innym zajmuje to nawet tydzień od momentu zgłoszenia szkody. Wszystko zależy tu od sprawności operacyjnej zakładu ubezpieczeń. Z reguły czas oczekiwania na rzeczoznawcę jest krótszy w większych aglomeracjach. W trakcie spotkania rzeczoznawca sporządza dokumentację zdjęciową pojazdu i naszych dokumentów oraz prosi o wypełnienie druku zgłoszenia szkody. Jest to również odpowiednia chwila na przekazanie ubezpieczycielowi wszystkich innych, dokumentów związanych z kolizją lub wypadkiem. Warto przy tym pamiętać, że przy mniejszych szkodach wizyta rzeczoznawcy może w ogóle nie być konieczna. W przypadku, gdy szkoda nie przekracza przyjętej przez towarzystwo kwoty - decyzja o wypłacie odszkodowania podejmowana jest podstawie przesłanych przez Klienta zdjęć i przekazanych przez niego informacji.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d4kszcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kszcb