Trwa ładowanie...
dvkuw02

MIB: Porozumienie ws. transportu do Rosji być może już w piątek

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Negocjacje w sprawie zasad przewozów między Polską a Rosją zostaną wznowione na szczeblu eksperckim - w czwartek, 18 lutego. W przypadku ich powodzenia, w piątek do negocjacji dołączą wiceministrowie i będą mogli podpisać protokół, poinformowała rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB) Elżbieta Kisil.

Share
dvkuw02

"Strona ekspercka zapoznała się dziś z uwagami strony rosyjskiej do protokołu, który był wypracowany podczas ostatniej rundy negocjacji. W ocenie ministerstwa, te uwagi są do zaakceptowania. Wysyłamy dziś swoją odpowiedź stronie rosyjskiej" - powiedziała Kisil dziennikarzom.

Wyjaśniła, że niezależnie od tego doszło dziś do rozmowy na szczeblu wiceministrów. Ustalili oni, że w czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie. Według słów Kisil, wiceminister Jerzy Szmit zaproponował, że jeśli będzie wypracowane stanowisko akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmówi eksperckich dołączą wiceministrowie i będą mogli podpisać protokół.

"Mamy nadzieję, że dojdzie już do konkretnego ustalenia i w piątek będzie podpisany protokół. To, jak długo po ewentualnym podpisaniu protokołu transport wróci, to szczegóły negocjacji. Konkretne informacje będą w piątek" - podsumowała rzecznik.

Przepisy regulujące transport pomiędzy Polską a Rosją utraciły ważność z końcem stycznia. Do 15 lutego polscy kierowcy musieli opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

(ISBnews)

dvkuw02

Podziel się opinią

Share
dvkuw02
dvkuw02