Trwa ładowanie...
d3fbpzi

Midven pozyskał EU Business School jako partnera do innowacyjnych projektów

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Midven w imieniu funduszu, który w założeniu ma dysponować na inwestycje kwotą 20 mln zł, podpisał właśnie list intencyjny z EU Business School, który dołączył do grupy dotychczasowych partnerów, czyli Dublin Institute of Technology oraz amerykańskiego funduszu Arco Capital, poinformował prezes Andrzej Zając.

Share
d3fbpzi

"Przyjęliśmy założenie, że optymalny budżet dla funduszu wspierający innowacyjne projekty o globalnym zasięgu, powinien wynosić około 20 mln zł. Dzięki współpracy z czołowymi uczelniami i ośrodkami akademickimi w Europie stwarzamy sobie dostęp do projektów o globalnym potencjale, zaś udział Arco Capital stanowi zapewnienie możliwości finansowania na dalszym etapie ich rozwoju" - powiedział Zając, cytowany w komunikacie.

Dzięki podpisanym porozumieniom fundusz, który będzie inwestował w projekty polskich innowatorów mieszkających poza granicami Polski, zyska dostęp do projektów, które będą powstawać w 15 kampusach akademickich zlokalizowanych m.in. w Europie, podano w komunikacie.

"Bazując na sieci campusów, EU Business School dysponuje 3 głównymi ośrodkami akademickimi w takich innowacyjnych centrach, jak Barcelona, Genewa czy Monachium. Po pozyskaniu partnerów strategicznych do projektu globalnego funduszu, Midven koncentruje się obecnie nad przygotowaniem finansowania dla funduszu" - czytamy dalej.

d3fbpzi

ARCO Capital, który wyraził zainteresowanie współfinansowaniem wybranych projektów technologicznych, posiada duże doświadczenie w inwestycjach kapitałowych na globalnym rynku kapitałowym, m.in. uczestnicząc we wprowadzaniu spółek technologicznych na Nasdaq.

"Dzięki partnerom pozyskanym do projektu fundusz Midven będzie mógł wspierać poszczególne spółki od momentu ich powstania, poprzez rozwój produktów, aż do kolejnych rund finansowania, wraz z możliwym debiutem tych projektów na rynku kapitałowym. Midven liczy, że większość projektów w jakie zaangażuje się nowy fundusz będzie pomysłami polskich naukowców i innowatorów, którzy związali się z zagranicznymi ośrodkami akademickimi. Jednocześnie strategia funduszu będzie komplementarna do tej realizowanej przez Grupę Kapitałową Midven, która zakłada realizację własnych rozwiązań technologicznych w segmencie B2B typu Software as a Service (SaaS) o zasięgu globalnym" - podano również.

Midven to notowana na NewConnect spółka inwestycyjno-technologiczna, planująca emisję akcji i przejście na GPW. Obecnie rozwój grupy kapitałowej oparty jest na grupowaniu firm technologicznych oraz inkubowaniu innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w oparciu o własne zasoby jak choćby dedykowany do tego Midven Business Solutions. W portfolio Midven znajdują się spółki rozwijające technologię beaconów, produkt z obszaru IoT, czy też 3-ci największy kantor internetowy na polskim rynku.

(ISBnews)

d3fbpzi

Podziel się opinią

Share
d3fbpzi
d3fbpzi