Trwa ładowanie...
d1oxdr5
18-11-2014 09:01

Migam: W Polsce pokutuje mit, że za małe pieniądze można zrobić globalny startup

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - W Polsce nie ma naprawdę dużych pieniędzy dla firm rozpoczynających działalność, albo trzeba oddać kontrolę w zamian za finansowanie. Ponadto pokutuje mit, że małymi pieniędzmi można zrobić globalny start-up, ocenił prezes Migam Przemysław Kuśmierek podczas debaty "Dlaczego warto wspierać młode ambitne przedsiębiorstwa wysokich technologii?" zorganizowanej przez organizację Pracodawcy RP w ramach projektu MAPIT skierowanego do Młodych Ambitnych Przedsiębiorstw - mikroprzedsiębiorstw, start-upów działających w obszarze wysokich technologii.

d1oxdr5
d1oxdr5

"W Polsce można zrobić pierwszą rundę finansowania na pierwszy milion. Jednak na kolejne rundy albo nie ma takich pieniędzy, albo trzeba oddać firmę w zamian za finansowanie. Jest jakiś mit, że da się zrobić małymi pieniędzmi globalny start-up. Tymczasem bez dużych kwot nie da się stworzyć takiego przedsięwzięcia" - powiedział Kuśmierek.

Migam jest tworzony z myślą o osobach niesłyszących. Firma oferuje m.in. usługę zdalnego tłumacza, w ramach której istnieje możliwość translacji na żywo rozmowy z osobą głuchą lub słabosłyszącą. Firma pracuje także nad stworzeniem aplikacji KinecTranslator, która ma pełnić funkcję automatycznego tłumacza języka migowego. Obecnie poszukuje inwestora, który pozwoli jej dokończyć prace nad tym projektem.

Dla startujących z biznesem Kuśmierek wskazał takie źródła finansowania, jak: zaczynając od rodziny i przyjaciół, przez akceleratory biznesu, crowdfunding udziałowy, dofinansowanie z UE, po nawet UK Trade Investment.

Dla młodych firm z celami rozwojowymi przewidziany jest ponadto projekt MAPIT. Projekt kierowany jest do firm z branż produkcji substancji farmaceutycznych oraz leków, produkcji komputerów, elektroniki i optyki, produkcji statków powietrznych, statków kosmicznych, prowadzących działalność związaną z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych, telekomunikacji, informatyki, informacji i prowadzących działalność badawczą.

d1oxdr5

Dzięki MAPIT stu właścicieli, managerów, osób mających realny wpływ na wprowadzanie zmian, z 50 polskich mikroprzedsiębiorstw, działających w branży hi-tech, którzy dotychczas prowadzili swój biznes intuicyjnie, dzięki udziałowi w programie będą mogli we współpracy z ekspertami poznać metody i narzędzia pozwalające efektywniej rozwinąć i zarządzać firmą oraz jej wzrostem. Wypracowany w wyniku programu standard wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw wchodzących w fazę wzrostu opublikowany zostanie oraz rozpowszechniony w instytucjach wsparcia biznesu oraz ośrodkach naukowych.

Do bezpłatnego udziału w programie firmy mogą zgłaszać się poprzez stronę mapit.pl. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym projektu.

(ISBnews)

d1oxdr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oxdr5