Trwa ładowanie...
d32cvnn

Milestone przesłał wyniki CompuFlo do Europejskiego Stowarzyszenia Leczenia Bólu

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Milestone Medical Inc. przekazał do prestiżowego europejskiego stowarzyszenia leczenia bólu, przed walnym zebraniem członków stowarzyszenia zaplanowanym na 2016 r., wstępne wyniki otwartych badań klinicznych sterowanego komputerowo systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego CompuFlo w zakresie dokładnego zlokalizowania przestrzeni zewnątrzoponowej, poinformował prezes Leonard Osser.
Share
d32cvnn

"Wierzymy, że nasza technologia Compuflo przyniesie duże korzyści dla anestezjologów i pacjentów, w porównaniu do dotychczasowych metod podania znieczulenia przebiegających dwuetapowo. Obecnie stosowana metoda wymaga wykorzystania techniki zanikania oporu, polegającej na wprowadzeniu igły, wywierając stały nacisk na tłok, a kiedy igła przebije więzadło żółte, opór ustaje i tłok strzykawki poddaje się uciskowi. Wstrzyknięcie znieczulenia następowało standardowo we właściwym miejscu, uwidocznionym przez barwnik kontrastowy podany podczas zabiegu fluoroskopowego. Nasza technologia pozwoli na ograniczenie kosztów zabiegu podania znieczulenia zewnątrzoponowegp oraz wyeliminuje ekspozycję pacjentów i praktyków medycznych na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie" - powiedział Osser, cytowany w komunikacie.

Milestone Medical przeprowadziła badania technologii dynamicznego wykrywania ciśnienia (ang. Dynamic Pressure Sensing Technology - DPS) wspólnie z Radą Naukową spółki i w porozumieniu z Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków, aby potwierdzić bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania precyzyjnych znieczuleń w przestrzeń zewnątrzoponową, stosowanych w leczeniu przenikliwego i przewlekłego bólu np. pleców, podano w informacji.

"Sukces i bezpieczeństwo procedur podawania znieczulenia zewnątrzoponowego zależy w dużej mierze od precyzyjnego umiejscowienia igły w przestrzeni zewnątrzoponowej kręgosłupa" - czytamy dalej w komunikacie.

d32cvnn

Wstępne wyniki badań wykazały, że nieinwazyjna technologia CompuFlo zlokalizowała przestrzeń zewnątrzoponową w tak samo dokładny i obiektywny sposób jak standardowa metoda zanikania oporu w strzykawce z solą fizjologiczną wraz z nakłuciem pod kontrolą fluoroskopową, opartą na promieniowaniu rentgenowskim, zaznaczono w informacji.

"Dane potwierdziły, że technologia CompuFlo posiada potencjał, aby zrewolucjonizować dotychczasowy sposób iniekcji znieczulenia zewnątrzoponowego oraz wyeliminować konieczność narażenia pacjenta na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie" - podsumowano w materiale.

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma oczekuje wydania zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d32cvnn

Podziel się opinią

Share
d32cvnn
d32cvnn