Trwa ładowanie...
d3gyecz

Millennium DM obniża rekomendację Unibepu do "neutralnie", cena docelowa 7 zł

26.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 20 lutego, obniżyli rekomendację Unibepu do "neutralnie" z "kupuj". Jednocześnie nieznacznie podnieśli cenę docelową...

Share
d3gyecz

26.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 20 lutego, obniżyli rekomendację Unibepu do "neutralnie" z "kupuj". Jednocześnie nieznacznie podnieśli cenę docelową jednej akcji spółki do 7 zł z 6,9 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 7 zł. We wtorek około godz. 13.22 akcje Unibepu na giełdzie kosztowały 6,35 zł po 1,6-proc. wzroście.

"Po 35-proc. wzroście kursu akcji i osiągnięciu wyznaczonej przez nas ceny docelowej uważamy, iż potencjał wzrostowy uległ wyczerpaniu. Obecna wycena rynkowa Unibep w pełni uwzględnia w naszej opinii jakość spółki i jej stabilną sytuację finansową. Z drugiej strony widzimy ograniczony potencjał na pozytywne zaskoczenia w wynikach spółki za lata 2012-2014 względem obecnych oczekiwań" - napisali analitycy Millennium DM w komunikacie.

Dodali, że akcje Unibep są także wyceniane z premią do grupy porównawczej w oparciu o mnożniki P/E i EV/EBITDA na lata 2012-2013. Stąd obniżenie rekomendacji Unibep do "neutralnie" z nową ceną docelową na poziomie 7 zł. (PAP)

jow/ jtt/

d3gyecz

Podziel się opinią

Share
d3gyecz
d3gyecz