Trwa ładowanie...

Minister Fedak nie wyżyje z emerytury. Dorobi na wynajmie...

Minister pracy Jolanta Fedak (51 l.) wydaje się nie wierzyć w to, że najlepszym sposobem na dostatnią emeryturę jest oszczędzanie w funduszach emerytalnych. Nie odkłada regularnie pieniędzy w funduszu, a zamiast tego inwestuje w dom i mieszkanie, które zamierza wynajmować.

Share
Minister Fedak nie wyżyje z emerytury. Dorobi na wynajmie...
Źródło: MPIPS
dl4225x

Co robić, żeby na emeryturze godnie żyć? Oszczędzać! - woła rząd. Gdzie? Jak? Podobno najlepiej w fundusze emerytalne, bo tylko wtedy będzie można liczyć na łaskawość fiskusa i uzbierać pokaźną sumkę na przyszłość. Tyle że nawet minister pracy Jolanta Fedak (51 l.) wydaje się w to nie wierzyć.

– Nie odkładam pieniędzy regularnie – wyznała nam szczerze. A z myślą o emeryturze inwestuje... w remont domu.

dl4225x

Według zapowiadanych zmian w systemie emerytalnym, mniej naszych pieniędzy z obowiązkowych składek ma trafiać do OFE, a więcej do ZUS. Gdy ekonomiści, na czele z Leszkiem Balcerowiczem, biją na alarm, że to zagraża naszym emeryturom, rząd ani drgnie. I odpowiada propozycją, by za ulgę podatkową każdy pracujący sam dokładał pieniądze do emerytalnego worka. Zapytaliśmy więc Jolantę Fedak, minister odpowiedzialną za świadczenia społeczne, czy sama odkłada na własną emeryturę.

– Nie odkładam pieniędzy regularnie, ale mam niewielkie oszczędności na przyszłość. Jestem przecież w wieku, kiedy myśli się już o emeryturze. Kiedyś kupowałam obligacje skarbu państwa – wyznała nam.

Szefowa resortu pracy chyba sama nie za bardzo wierzy, że po zakończeniu zawodowej kariery wystarczą jej na życie pieniądze z emerytury. I dlatego inwestuje w dom.

– Remontuję dom na wsi, gdzie zamierzam zamieszkać na emeryturze. A mieszkanie, w którym teraz mieszkam, będę mogła spożytkować na cele emerytalne. Sprzedam je, albo wynajmę – zapowiada. Zachęca też do inwestowania w dzieci. – Żeby w przyszłości miały pracę, mogły łożyć na system emerytalny i wspomagać swoich rodziców – mówi nam Jolanta Fedak. I wychodzi, że to najlepsze wyjście, by na starość nie zostać z marną państwową emeryturą.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Napieralski. W trzy lata postarzał się o dziesięć

dl4225x

Podziel się opinią

Share
dl4225x
dl4225x