Trwa ładowanie...
daf4ai3
20-05-2016 15:45

Ministerstwo Finansów nagrodziło najlepsze gimnazjalne projekty budżetów

Budowa miasteczka ruchu drogowego, remont i podniesienie bezpieczeństwa drogi oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt - to projekty gimnazjalistów, nagrodzone przez Ministerstwo Finansów w drugiej edycji konkursu "Finansoaktywni. Misja: Budżet".

Share
daf4ai3

W piątek w resorcie finansów nagrodzono najlepsze prace w konkursie.

"To wspaniałe, że młodzi ludzi starają się rozumieć kwestie ekonomiczne. Bardzo cieszy mnie, że uwzględniliście wpływ budżetu państwa na wasze projekty. Jestem pod wrażaniem niezwykłej wyobraźni młodych osób, które wzięły udział w tym konkursie" - powiedział w piątek wiceminister finansów Leszek Skiba.

W tegorocznej edycji zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez trzyosobowy zespół gimnazjalistów opisu projektu wykorzystanie budżetu partycypacyjnego w wysokości 100 tys. zł. Konkurs był wzorowany na procesie przygotowywania przez obywateli wniosków do budżetu partycypacyjnego.

Pierwszy z nagrodzonych zespołów - z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Czerwieńska - zaprezentował projekt budowy miasteczka ruchu drogowego, przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową oraz prowadzenie turniejów.

daf4ai3

Drugi - z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II z Goszczanowej - przedstawił projekt modernizacji drogi głównej, w tym budowę progów zwalniających, podwyższeń, oznakowanie przejść dla pieszych oraz wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy szkole podstawowej.

Trzeci z nagrodzonych zespołów - z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Karniewa - przedstawił projekt stworzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt.

"Celem konkursu było zapoznanie uczniów z pojęciem budżetu - od osobistego, przez domowy, aż do pojęcia budżetu państwa. Ideą programu jest również podkreślenie istoty płacenie podatków, które stanowią najważniejszą część dochodów państwa. Taka forma edukacji jest bardzo ważna, bo uczy zrozumienia najpierw czegoś w małej skali i dzięki temu można mówić o rzeczach w dużej skali" - dodał Skiba.

Konkurs "Finansoaktywni. Misja: Budżet" skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych.

daf4ai3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daf4ai3
daf4ai3