Trwa ładowanie...
d3h0c31

Ministerstwo Gospodarki nie rozważa łączenia JSW i KHW

02.07. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki nie rozważa obecnie łączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym - podał resort gospodarki w...

d3h0c31
d3h0c31

02.07. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki nie rozważa obecnie łączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym - podał resort gospodarki w komunikacie.

"(...) Ministerstwo Gospodarki informuje, że obecnie nie rozważa łączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym. JSW i KHW są niezależnymi spółkami kapitałowymi, funkcjonującymi na dwóch różnych rynkach. JSW działa głównie na rynku węgla koksowego, KHW - na rynku węgla energetycznego" - napisano w komunikacie.

Prasa podawała we wtorek, że w MG trwają zaawansowane analizy dotyczące połączenia KHW i JSW.

Resort podał także we wtorkowym komunikacie, że oczekuje od spółek górniczych przede wszystkim ograniczenia kosztów funkcjonowania kopalń, poprawy efektywności wydobycia i inwestycji.

d3h0c31

"W związku z sytuacją na światowym rynku węgla i spowolnieniem gospodarczym, skutkującym znacznym obniżeniem cen tego surowca, w spółkach rozpoczynają się szczegółowe prace analityczne diagnozujące obecny stan krajowego sektora wydobywczego. Mają one na celu określenie koniecznych działań w najbliższym okresie i najbliższej przyszłości tak, aby polskie górnictwo było rentowne i konkurencyjne" - napisano. (PAP)

pel/ jtt/

d3h0c31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0c31