Trwa ładowanie...
d2dgbwi
d2dgbwi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MIR: 7 kwietnia rusza konkurs dla firm z programu "Inteligentny Rozwój"

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi 7 kwietnia konkurs na dofinansowanie unijne z programu "Inteligentny Rozwój" - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o wsparcie projektów rozwojowych od 7 maja do 22 czerwca br.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2dgbwi

Budżet konkursu to 500 mln zł.

Kolejny konkurs dla firm z programu "Inteligentny Rozwój" Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomi 16 kwietnia. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w tej sprawie od 18 maja do 17 lipca br. Budżet konkursu sięga 400 mln zł. Wsparcie ma trafić na projekty badawczo-rozwojowe w ramach programu sektorowego "INNOLOT". Celem programu jest realizacja dużych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, ważnych dla poszczególnych branż gospodarki. Mogą one służyć wyłanianiu inteligentnych specjalizacji. To obszary badawczo-rozwojowe i innowacyjne, w których firmy mają szansę być liderem w kraju i na międzynarodowych rynkach.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to jedna z instytucji odpowiadających za organizowanie konkursów, wyłanianie projektów i zawieranie umów na dofinansowanie unijne z programu "Inteligentny Rozwój".

d2dgbwi

"Inteligentny Rozwój" to drugi pod względem budżetu program na lata 2014-2020 i największy w Unii Europejskiej, finansujący z polityki spójności badania, rozwój oraz innowacje.

W nowej perspektywie unijnej mają być premiowane wspólne projekty biznesu i nauki. "Inteligentny Rozwój" to następca "Innowacyjnej Gospodarki", programu na lata 2007-2013.

Budżet programu "Inteligentny Rozwój" sięga ok. 8,6 mld euro z funduszy UE, czyli niemal 36 mld zł. Na projekty badawczo-rozwojowe, prowadzone przez przedsiębiorstwa i konsorcja naukowo-przemysłowe, ma trafić ok. 3,85 mld euro. Na przedsięwzięcia innowacyjne w firmach przeznaczono ok. 2,2 mld euro.

Blisko 1 mld euro to pieniądze m.in. na tworzenie warunków do prowadzenia przedsięwzięć badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa, a 1,22 mld euro na zwiększenie potencjału naukowo-badawczego.

d2dgbwi

Pieniądze z programu "Inteligentny Rozwój" trafią też do firm korzystających z usług instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in. parków naukowo-technologicznych czy centrów transferu technologii, a także z usług jednostek naukowych, prowadzących prace badawczo-rozwojowe na zlecenie przedsiębiorstw.

Na wsparcie będą mogły też liczyć firmy planujące rozszerzenie swojej działalności poza granice kraju oraz współpracujące w zakresie transferu technologii, także z partnerami zagranicznymi.

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi