Trwa ładowanie...
d1b4ctx
d1b4ctx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MIR: w tym roku 1,2 mld zł na konkursy z programu "Polska Wschodnia"

Blisko 1,2 mld zł wynosi pula tegorocznych konkursów organizowanych w ramach programu "Polska Wschodnia" na lata 2014-2020 - poinformowało we wtorek MIR. Wsparcie UE ma trafić m.in. na rozwój startupów, innowacje oraz projekty drogowe w Polsce Wschodniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1b4ctx

"Pieniądze te przeznaczyliśmy na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firm, stworzenie kompleksowego programu wspierania powstawania i rozwoju startupów oraz istotne projekty drogowe w Polsce wschodniej - poinformowała we wtorek minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak.

Jak dodała, budżet całego programu dla pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego wynosi ponad 8 mld zł.

Resort infrastruktury i rozwoju poinformował, że do 30 października mikro-, małe i średnie firmy, należące do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego, obejmującego swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski wschodniej, mogą ubiegać się o dotacje UE. Chodzi o grupę minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach. "Firmy mogą zdobyć nawet 7 mln zł na tworzenie innowacyjnych produktów i usług poprzez wdrożenie własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. Łącznie do rozdysponowania w tegorocznym konkursie jest 80 mln zł" - podkreśliło ministerstwo.

d1b4ctx

MIR poinformowało ponadto, że od 20 października do 30 grudnia br. przedsiębiorcy z Polski wschodniej będą mogli starać się o wsparcie UE w konkursie "Wzór na konkurencję". Jego budżet wynosi 5 mln zł. "Przewidziano dwuetapowe wsparcie - do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i opracowanie rekomendacji co do dalszych działań związanych ze stosowaniem wzornictwa w firmie oraz do 3 mln zł - na wdrożenie w przedsiębiorstwie działań rekomendowanych na podstawie audytu" - zaznaczył resort.

Resort zapowiedział też, że pod koniec września ruszy konkurs "Platformy startowe dla nowych pomysłów". Wnioski będzie można składać od 30 października do 27 listopada br. Do wzięcia jest 25 mln zł. Konkurs jest skierowany do młodych, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą go prowadzić w Polsce wschodniej. Realizatorami "platform startowych" mają być wybierane w drodze konkursu ośrodki innowacji z makroregionu, które zapewnią przyszłym przedsiębiorcom specjalistyczne usługi dotyczące rozwoju pomysłu i uruchomienia własnej firmy.

Ministerstwo podało również, że 30 grudnia br. ma być uruchomiony konkurs "Infrastruktura drogowa". "Jego celem jest zwiększenie dostępności miast wojewódzkich Polski wschodniej i ich obszarów funkcjonalnych w zakresie infrastruktury drogowej" - podkreślił resort. Budżet konkursu wynosi ponad 1 mld zł.

d1b4ctx

Podziel się opinią

Share
d1b4ctx
d1b4ctx