Trwa ładowanie...

Mistrzowie remontów z Wiejskiej. Ci posłowie lubią odnawiać mieszkania

Nawet co pięć lat - tak często muszą robić remont niektórzy parlamentarzyści. Tak przynajmniej wynika z wniosków o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki na cele remontowe.

Share
Mistrzowie remontów z Wiejskiej. Ci posłowie lubią odnawiać mieszkaniaŹródło: East News, fot: Stanislaw Kowalczuk/East News
d3nl837

Diety, kilometrówki, opłacane przez podatników bilety kolejowe czy lotnicze. Lista poselskich przywilejów jest długa. W bieżącej kadencji posłom powodzi się coraz lepiej. W styczniu informowaliśmy, że ryczałt na biura poselskie wzrósł do 14,2 tys. zł, co było już drugą podwyżką w tej kadencji Sejmu. W listopadzie 2015 roku zaczynali z ryczałtem na poziomie 12 150 zł.

Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Jednak to nie wszystlko. Posłowie w każdej kadencji mogą dostać niskooprocentowaną pożyczkę na cele remontowe. Jak informuje "Super Express", są tacy, którzy kredyt na remont z sejmowej kasy biorą w ciągu trzech kadencji z rzędu.

d3nl837

Taka pożyczka może wynosić do 25 tysięcy złotych, a jedynym warunkiem jej zaciągnięcia jest spłacenie poprzednich. Oprocentowanie jest śmiesznie niskie -1 lub 2 proc. w skali roku. Szukanie tak atrakcyjnej oferty na rynku jest z góry skazane na niepowodzenie. Pożyczki są udzielane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

"Super Express" wymienia nazwiska dziesięciu parlamentarzystów. Na szczycie listy "liderów remontów" znalazł się Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu z PiS. Poza nim jest ta, trzech innych posłów tej partii, czworo posłów PO oraz po jednym z PSL i Mniejszości Niemieckiej.

Pytanie czy rzeczywiście pieniądze z niskooprocentowanych pożyczek idą na remonty? Tego Sejm wchodząc do domów posłów już nie sprawdza.

d3nl837
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nl837
d3nl837