Trwa ładowanie...
dvpxcfs

Mitsubishi EC złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia 49% udziałów Medcom

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Japońska Mitsubishi Electric Corporation złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na nabycie 49% udziałów w Medcom, podał Urząd.

Share
dvpxcfs

Wniosek wpłynął 2 listopada br., sprawa jest w toku, podano na stronie UOKiK.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Mitsubishi Electric Corporation z siedzibą w Tokio, Japonia (Melco) wspólnej kontroli nad Medcom Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Medcom) poprzez nabycie 49% udziałów w spółce od jej dotychczasowych udziałowców. Melco jest podmiotem kontrolującym grupę kapitałową Mitsubishi Electric. Medcom to spółka aktualnie kontrolowana przez udziałowców - osoby fizyczne" - czytamy w komunikacie.

Mitsubishi Electric Corporation to jeden z wiodących światowych producentów elektrycznego i elektronicznego wyposażenia i produktów dla systemów komunikacyjnych, technologii przemysłowej, energii odnawialnej i transportu. Jest spółką publiczną notowaną na giełdach papierów wartościowych w Tokio oraz w Londynie.

Medcom prowadzi działalność polegającą na produkcji, instalacji oraz serwisie nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych w zakresie przede wszystkim trakcji elektrycznej, innych zastosowań przemysłowych oraz dla przemysłu zbrojeniowego. Wszystkie produkowane przez Medcom urządzenia są rezultatem własnych opracowań technicznych.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs