Trwa ładowanie...
d17k7f5

Mizaco z grupy Midven inwestuje w niezależne studio deweloperskie PBG

Warszawa, 13.12.2016 (ISBnews) - Mizaco - z notowanej na NewConnect grupy Midven - inwestuje w niezależne studio deweloperskie PrimeBit Games (PBG), które posiada na swoim koncie już 9 gier na urządzenia mobilne, podało Midven. Spółka zależna rozpoczyna też prace nad własną grą z popularnego segmentu strategii karcianych.

Share
d17k7f5

Mizaco zakłada w przyszłości kolejne akwizycje niezależnych studiów deweloperskich i jest otwarte na dalsze inwestycje w ciekawe i rozwojowe zespoły deweloperskie na rynku gier. W przyszłości nie wyklucza debiutu na rynku NewConnect, podano w komunikacie.

"Dzięki transakcji, w wyniku której Mizaco nabyło udziały w studiu PGB, nasza spółka zależna zadebiutuje na rynku jako niezależny wydawca gier i dzięki wykorzystaniu synergii przyspieszy prace nad własnymi tytułami. Jako grupa kapitałowa jesteśmy otwarci na dalsze inwestycje w ciekawe i rozwojowe zespoły deweloperskie na tym rynku" - powiedział prezes Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Założycielem i prezesem firmy PrimeBit Games jest Michał Ręczkowicz. Firma zrealizowała już ponad 100 projektów, w tym 9 produkcji na rynku gier. Zatrudnia blisko 30 osób w ramach profesjonalnych zespołów programistów i grafików. PGB ma też na koncie jedną wersję gry, która została przygotowana dla rynku w z Chinach (z segmentu hazardowego), oraz własne produkcje wprowadzone z sukcesem na rynek.

"Mizaco ma ambicje zaistnieć na rynku jako niezależny producent i wydawca gier. Kilka tytułów wyprodukowanych przez PBG ma na tyle duży potencjał, że chcemy spróbować wspólnie popracować nad promocją tych tytułów i zmaksymalizować przychody z tego tytułu. Dzięki współpracy z PBG będzie też możliwe przyspieszenie prac nad pierwszym tytułem, nad którym pracuje Mizaco - strategiczną grą karcianą na urządzenia mobilne" - podsumował Zając.

d17k7f5

Po inwestycji w PBG, Mizaco z grupy Midven nie wyklucza w przyszłości, że będzie ośrodkiem integrującym małe niezależne studia deweloperskie, które na coraz bardziej konkurencyjnym rynku będą poszukiwały wsparcia w zakresie min. pozyskania kapitału, czy efektywnej monetyzacji posiadanych projektów, podano także w komunikacie.

W ramach grupy kapitałowej Midven, spółka Mizaco ma być ośrodkiem, który zdobędzie znaczący udział na rynku gier, wydając własne tytuły i realizując projekty na rzecz klientów zewnętrznych.

Midven przypomina, że planuje także angażować się w przedsięwzięcia w segmencie B2B w SaaS oraz aktywnie wspierać spółkę Parcel Technik, notowaną na rynku NewConnect, skupioną na tworzeniu tanich skrytek pocztowych (skrytkomatów) na rynek polski oraz rynki międzynarodowe.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r.

(ISBnews)

d17k7f5

Podziel się opinią

Share
d17k7f5
d17k7f5