Trwa ładowanie...
d1508z9
d1508z9

MNiSW: Polska przyciąga coraz więcej zagranicznych studentów (komunikat)

...
Share
d1508z9

14.04. Warszawa - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje:

Na naszych uczelniach kształci się blisko 36 tys. cudzoziemców- tak wynika ze wstępnych danych GUS na dzień 30 XI 2013 r. To m.in. efekt realizowanej przez MNiSW kampanii "Ready, Study, Go! Poland" wspierającej umiędzynarodowienie polskich szkół wyższych.

- Ten wzrost pokazuje, że polskie uczelnie stają się coraz ważniejszymi punktami na edukacyjnej mapie świata. Wiele z nich otwiera kierunki w języku angielskim, a ich program staje się coraz bardziej atrakcyjny - mówi minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska.

d1508z9

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w 2012 r. na polskich uczelniach studiowało ponad 29,1 tys. studentów-cudzoziemców. W roku 2013 było ich już blisko 35,9 tys., co oznacza wzrost o niemalże 7 tys. Celem rządu jest, by do 2020 roku 5% wszystkich studentów stanowili studenci z zagranicy.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi aktywne działania promocyjne i marketingowe, które pokazują cudzoziemcom, że Polska jest atrakcyjnym miejscem do studiowania. W połowie marca uruchomiliśmy nową stronę internetową www.go-poland.pl skierowaną do cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem nad Wisłą. Portal działa już w języku angielskim, portugalskim ukraińskim i rosyjskim. W przygotowaniu jest wersja chińska.

- Umiędzynarodowienie nauki i badań jest obecnie jednym z kluczowych priorytetów ministerstwa. Będziemy kontynuować działania w kontekście podejmowania misji edukacyjnych i zbliżania środowisk akademickich i naukowych z wybranymi partnerami zagranicznymi. Przykładem takich działań może być nasza ostatnia misja edukacyjna do Brazylii. W przygotowaniu już kolejna - do Turcji. To wszystko po to, by namawiać obcokrajowców do studiowania nad Wisłą - mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Na www.go-poland.pl działa aplikacja Studyfinder, w której znajduje się już przeszło 600 programów studiów oferowanych w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia. Na stronie można również znaleźć informacje dlaczego warto studiować w Polsce, jak wygląda nasz system szkolnictwa wyższego, jak przygotować się do wyjazdu do Polski.

d1508z9

Resort nauki bierze też co roku udział w wielu targach oraz konferencjach, organizując stoisko narodowe "Ready, Study, Go! Poland", na którym polskie uczelnie prezentują swoją ofertę edukacyjną adresowaną do studentów z zagranicy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9