Trwa ładowanie...
d4728n2

Mocna piątka - bezpieczniejszy sposób na zyski z giełdy?

Szansa na 60 procent zysku bez podatku Belki przy ochronie 80 procent zainwestowanych środków. Dla ostrożniejszych inwestorów wariant z pełną gwarancją kapitału na koniec okresu odpowiedzialności.

d4728n2

Krótki, 3-letni okres inwestycji. To mocne strony Mocnej Piątki - nowej propozycji inwestycyjnej Wealth Solutions S.A. oferowanej w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie w TUnŻ EUROPA SA.

- Rynek akcji ma dobre perspektywy, jednak nawet w czasie hossy można stracić. Inwestorzy indywidualni są szczególnie narażeni na ryzyko zakupu "na górce". Świadczą o tym rekordowe napływy do funduszy w sierpniu tego roku kiedy giełda miała za sobą sześć miesięcy dynamicznych wzrostów. W przypadku korekty inwestorzy często nie wytrzymują napięcia i wycofują pieniądze ze stratą. Spokojny sen i perspektywę solidnych zysków może zapewnić takie rozwiązanie inwestycyjne jak Mocna Piątka - mówi Maciej Kossowski, Prezes Wealth Solutions S.A.

Wynik inwestycji zależny jest od cen akcji pięciu globalnych spółek, są to: Altria Group (producent m.in. papierosów Marlboro), gigant branży logistycznej Deutsche Post, koncern farmaceutyczny Merck, francuski lider branży spożywczej Danone oraz niemiecka spółka energetyczna E.ON znana z silnego zaangażowania w rozwój energii wiatrowej.

- Mechanizm jest prosty - tłumaczy Michał Kowalski, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych w Wealth Solutions - jeśli po trzech latach notowania tych spółek będą co najmniej takie jak na początku, inwestor otrzyma premię. Jeśli warunek nie będzie spełniony inwestor otrzyma zwrot 80 lub 100 procent zainwestowanej składki - zależnie od wybranego wariantu. Wystarczy więc, że notowania nie spadną, a już po trzech latach inwestycja zakończy się atrakcyjną stopą zwrotu. Mocna Piątka dostępna jest w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie gwarantowany jest zwrot stu procent zainwestowanej składki po zakończeniu okresu odpowiedzialności, a premia może wynieść nawet 24 procent. Zysk jest wolny od podatku Belki, a więc odpowiada 29-procentowej stopie zwrotu z inwestycji opodatkowanej (takiej jak np. fundusz akcji). W wariancie drugim gwarancja kapitału wynosi 80 procent składki zainwestowanej po zakończeniu okresu odpowiedzialności, a możliwa do uzyskania premia to od 60 do 80 procent. Oznacza to możliwy zarobek w
wysokości 60 procent (80 procent składki powiększonej o 80 procent premii) po okresie 3 lat. Odpowiadający tej stawce zysk z inwestycji opodatkowanej to 74 procent.

d4728n2

Minimalna wpłata w przypadku ubezpieczenia Mocna Piątka wynosi jedynie 3 tysiące złotych. Oferta dostępna jest online na stronie internetowej Wealth Solutions oraz u wybranych doradców finansowych na terenie całej Polski. Subskrypcja potrwa do 6 listopada 2009 roku.

Ubezpieczony otrzyma w zależności od wariantu zwrot 100 lub 80 procent składki zainwestowanej po zakończeniu okresu odpowiedzialności pod warunkiem dożycia do końca okresu odpowiedzialności. Rezygnacja z ubezpieczenia w trakcie trwania okresu odpowiedzialności nie gwarantuje zwrotu 100 lub 80 procent składki zainwestowanej. Dzięki formie ubezpieczenia na życie i dożycie, w przypadku śmierci ubezpieczonego, uprawnieni wskazani do wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu zgonu ubezpieczonego otrzymają 100,1 procent składki zainwestowanej. Świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn. Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo

d4728n2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4728n2