Trwa ładowanie...
d308pog

MON: minister Siemoniak na ćwiczeniu Steadfast Jazz 2013 (komunikat)

...

Share
d308pog

06.11. Warszawa - MON informuje:

W czwartek, 7 listopada br., na poligonie w Drawsku Pomorskim minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak obserwować będzie ćwiczenie NATO pk. Steadfast Jazz 2013.

Ćwiczenie przeprowadzane jest w dniach 2-9 listopada 2013 roku, a jego najważniejszym celem jest przeszkolenie i sprawdzenie w działaniu Sił Odpowiedzi NATO (NRF - NATO Response Force) - zaawansowanych technologicznie sił o wysokiej gotowości bojowej, składających się z komponentów: lądowego, powietrznego, morskiego i sił specjalnych, które Sojusz może w razie potrzeby szybko rozmieścić w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu.

W ćwiczeniu udział bierze ponad 6000 osób. Obok żołnierzy z armii 28 państw NATO uczestniczy w nim personel z armii krajów partnerskich, w tym z Ukrainy, Finlandii i Szwecji.

d308pog

Minister Tomasz Siemoniak rozpocznie wizytę od udziału w spotkaniu prezydenta RP, zwierzchnika sił zbrojnych Bronisława Komorowskiego z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem, które odbędzie się w Pałacu w Karwicach (godz. 9.20).

Następnie szef resortu obrony uczestniczyć będzie w oficjalnej prezentacji ćwiczenia Steadfast Jazz 2013 z udziałem prezydenta RP, sekretarza generalnego NATO oraz ministrów obrony państw NATO. Prezentacja odbędzie się w Olesznie k. Drawska Pomorskiego.

Podczas pobytu w Olesznie minister Tomasz Siemoniak uczestniczyć będzie także w spotkaniu prezydentów Polski i Łotwy.

Bezpośrednio po rozmowach szef resortu obrony uda się na Pas Ćwiczeń Taktycznych Bucierz, gdzie obserwować będzie pokaz dynamicznego działania międzynarodowego batalionowego zgrupowania taktycznego.

Około godz. 12.40 zaplanowano oświadczenia dla prasy prezydenta RP i sekretarza generalnego NATO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d308pog

Podziel się opinią

Share
d308pog
d308pog