Trwa ładowanie...
d1cjvfy

MON: podsumowanie działalności spółek sektora zbrojeniowego (komunikat)

...

d1cjvfy
d1cjvfy

06.08. Warszawa - MON informuje:

Podsumowanie działalności spółek sektora zbrojeniowego za rok 2012 i pierwszego półrocza br. oraz określenie kierunków przyszłych działań to główny temat spotkania podsekretarza stanu w MON ds. uzbrojenia i modernizacji Waldemara Skrzypczaka z członkami zarządów oraz przewodniczącymi rad nadzorczych spółek remontowo-produkcyjnych, stanowiących logistyczne zabezpieczenie Sił Zbrojnych RP, dla których uprawnienia majątkowe wykonuje Minister Obrony Narodowej.

Wiodącym tematem spotkania, które odbyło się 6 sierpnia 2013 r. w Warszawie stała się, podkreślana przez wiceministra Skrzypczaka, konieczność wypracowania nowych rozwiązań w zakresie podniesienia skuteczności prowadzonych działań marketingowych przez spółki wojskowe na rynkach zagranicznych.

Poruszono również problematykę wypracowania jeszcze bardziej efektywnej współpracy pomiędzy wszystkimi krajowymi podmiotami przemysłowymi, pracującymi na rzecz sektora zbrojeniowego, w szczególności zwartych konsorcjów zadaniowych.

d1cjvfy

Z dużym zainteresowaniem wysłuchano wystąpienia gen. bryg. rez. Stanisława Butlaka na temat działań, prowadzonych przez powołany decyzją podsekretarza stanu nieetatowy zespół ds. badania wysokości marż nakładanych przez firmy, przy realizacji zamówień na potrzeby wojska. Efektem pracy tego zespołu ma być wypracowanie szczegółowych wytycznych oraz jednoznacznych uregulowań w tym zakresie.

Każdy z prezesów zarządów spółek przedstawił ogólne informacje nt. profilu prowadzonej działalności, aktualnej sytuacji finansowej oraz najbliższych planów. Optymistycznie wybrzmiały dane dotyczące wypracowanych przez spółki zysków za 2012 rok. Według informacji przedstawionej przez płk. Dariusza Wyrostkiewicza z Departamentu Polityki Zbrojeniowej spółki nadzorowane przez MON, przy obrotach rzędu 1,5 mld PLN netto, osiągnęły w minionym roku (2012) zysk netto 135 mln PLN, przy średniej ważonej rentowności na poziomie 9%. W głównej mierze przyczyniła się do tego obniżka kosztów produkcyjnych.

Podsumowując spotkanie wiceminister Skrzypczak dał do zrozumienia, że to co robią spółki sektora zbrojeniowego musi każdorazowo wychodzić naprzeciw potrzebom Sił Zbrojnych RP. Należy ciągle inwestować w rozwój firmy, pozyskiwać nowe technologie, kształcić i rozwijać umiejętności pracowników, współpracować ze szkołami wyższymi, szukać nowych rynków zbytu oraz łączyć siły. Oczekiwana jest również większa samodzielność i inicjatywa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1cjvfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cjvfy