Trwa ładowanie...
drdzgw2

MON: współpraca wojskowa z Uzbekistanem (komunikat)

...

drdzgw2
drdzgw2

10.01. Warszawa - MON informuje:

Współpraca uczelni wojskowych oraz wojskowo-techniczna Polski i Uzbekistanu to główne tematy rozmowy ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka z charge d'affaires Republiki Uzbekistanu w Polsce, w randze ambasadora, Ikromem Uktamowiczem Nazarowem.

Piątkowa rozmowa, która odbyła się w siedzibie MON, miała na celu omówienie dotychczasowej współpracy wojskowej Polski i Uzbekistanu oraz określenie przyszłych kierunków jej rozwoju.

Według planów, Polska i Uzbekistan zamierzają zwiększyć współpracę wojskowo-techniczną oraz szkoleniową, która będzie realizowana na bazie uczelni wojskowych.

drdzgw2

Podczas spotkania omówione zostały także kwestie dotyczące bieżącej sytuacji w Afganistanie, w tym sprawy związane z wycofaniem w tym roku wojsk NATO oraz perspektywy obecności Sojuszu po 2014 r., po zakończeniu misji ISAF w tym kraju.

Rozmowa ministra Siemoniaka z ambasadorem Nazarowem dotyczyła również dialogu politycznego NATO-Uzbekistan oraz roli Uzbekistanu w stabilizacji sytuacji bezpieczeństwa w rejonie Azji Środkowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

drdzgw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdzgw2