Trwa ładowanie...
d2t0zdc
d2t0zdc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mordasewicz krytycznie o programie dofinansowania zatrudnienia młodych

Dofinansowanie zatrudnienia osób młodych nie spowoduje powstania nowych miejsc pracy - tak zaprezentowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego program "Pierwsza praca" komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2t0zdc

Nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Mordasewicz-krytycznie-o-programie-Komorowskiego-dofinansowania-zatrudnienia-mlodych.mp4

"Dofinansowanie zatrudnienia osób młodych jest bardzo kontrowersyjnym rozwiązaniem. Jeśli przyjmujemy, że pracodawca zatrudniający pracownika do 30. roku życia dostaje dotację w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie, to oczywiście zwiększa to szansę na rynku pracy osób w wieku 28 czy 29 lat, ale zmniejsza szanse na rynku osób w wieku 31 albo 32 lata. Przecież od tego rozwiązania nie przybywa nam nowych miejsc pracy. Jeśli dostajemy dotację na zatrudnianie blondynów, a nie dostajemy na zatrudnianie brunetów, to będzie zatrudniać blondynów" - powiedział PAP Mordasewicz.

d2t0zdc

Dodał, że warto jednak rozważać wprowadzenie dotacji na zatrudnianie pracownika do pierwszej pracy, bo przyuczenie do zawodu osoby kończącej szkołę średnią lub uczelnię to duże koszty dla pierwszego pracodawcy.

Program "Pierwsza praca" to element zapowiadanej przez prezydenta strategii "Dobry start dla młodych". Jest skierowany do absolwentów szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat i bezskutecznie szukają zatrudnienia. Będzie finansowany z Funduszu Pracy i Środków Europejskich. Ma dać gwarancję 2-letniego zatrudnienia dla ponad 100 tys. młodych ludzi już w 2016 r.

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

Pliki wideo można przejrzeć i pobrać (w formacie mp4) korzystając z adresu: http://www.pap.pl/wideo

d2t0zdc

Podziel się opinią

Share

d2t0zdc

d2t0zdc