Trwa ładowanie...
d4bhb3e
08-03-2017 15:59

Morska Stocznia Remontowa Gryfia z umową na prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Polska Żegluga Bałtycka podpisała z Morską Stocznią Remontową Gryfia kontrakt na budowę promu pasażersko-towarowego, podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

d4bhb3e
d4bhb3e

Prom będzie wybudowany w należącym do Grupy MARS FIZ Szczecińskim Parku Przemysłowym Stocznia Szczecińska, na pochylni Wulkan. Jednostka będzie spełniać wymogi techniczno-eksploatacyjne optymalne dla linii Świnoujście-Ystad, czytamy w komunikacie.

"Jestem przekonany, że pierwszy prom otwiera cykl budowy następnych" - powiedział prezes PŻB Piotr Redmerski, cytowany w materiale.

"Ze strony ministerstwa, a także grupy MARS FIZ zrobiliśmy wszystko, żeby mogło dojść dzisiaj do podpisania komercyjnego kontraktu. Teraz już działania leżą w gestii armatora i wykonawców. Bardzo cieszy, że inwestorem jest PŻB, która w tej chwili bardzo dobrze sobie radzi na rynku promowym. Cieszy również, że prom zostanie wybudowany w polskich stoczniach, przez polskich wykonawców" - skomentował minister Marek Gróbarczyk.

"Budowa pierwszego promu to początek odbudowy stoczni szczecińskiej, całego łańcucha dostawców. To także nowy rozdział Morskiej Stoczni Remontowej 'Gryfia' i jej kooperantów" - dodał Gróbarczyk.

Obecnie Polska Żegluga Bałtycka w Kołobrzegu, polski operator promowy, występujący pod marką Polferries, eksploatuje trzy promy operujące na liniach Gdańsk - Nynäshamn i Świnoujście - Ystad.

(ISBnews)

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e