Trwa ładowanie...
d273i5w
09-03-2016 13:26

Mostostal Zabrze: Na razie nie ma przesłanek do odpisu w zw. z kontraktem w RPA

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Mostostal Zabrze liczy, że uniknie arbitrażu ws. spornych roszczeń i tym samym konieczności dokonania odpisu w kwocie ok. 13,5 mln zł na należności z kontraktu w RPA z DBT Technologies. Według wiceprezesa Dariusza Pietyszuka, na razie nie ma przesłanek dla dokonania odpisu, który wpłynąłby istotnie na wyniki roczne za 2015 r.

d273i5w
d273i5w

"Istnieje ryzyko odpisu ok. 13,5 mln zł jeszcze w 2015 r., aczkolwiek to ryzyko na tę chwilę nie jest tak duże, by odpis robić" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Spółka ma nadzieję uzyskać porozumienie z afrykańskim kontrahentem przed publikacją raportu rocznego.

"Jesteśmy w trakcie rozmów z partnerem. Jeżeli usztywni swoje stanowisko i podejmiemy decyzję o arbitrażu, który zapewne będzie długotrwały i kosztowny, to uważam, że odpis trzeba będzie utworzyć. Na razie przesłanek co do zasadności odpisu i decyzji nie ma. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w ciągu czterech tygodni. Jeśli nie przyniosą rozwiązania, będzie arbitraż. Wtedy nie możemy mieć takiej kwoty nieodpisanej przez okres 2-3 lat" - wyjaśnił wiceprezes.

W grudniu 2012 r. Mostostal Zabrze podpisał z DBT Technologies dwie umowy na montaż filtrów workowych spalin w budowanych w RPA dwóch największych na świecie elektrowniach na węgiel kamienny: Kusile i Medupi. W maju 2014 r. Mostostal wypowiedział umowy w związku z faktem niewypełniania przez zamawiającego podstawowych zobowiązań, co uniemożliwiło prawidłową i terminową realizację,

d273i5w

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2015 r. spółka miała 758 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d273i5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273i5w