Trwa ładowanie...
d1is4bf
08-03-2017 14:16

Mostostal Zabrze widzi ryzyko odpisów obniżających wynik za 2016 o 15,8 mln zł

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Mostostal Zabrze widzi ryzyko odpisów aktualizujących wartość należności na szwedzkim kontrakcie o wartości 6,9 mln zł, co przełożyłoby się na obniżenie jednostkowego oraz skonsolidowanego wyniku finansowego netto za rok 2016 w łącznej wysokości ok. 15,8 mln zł, podała spółka.

d1is4bf
d1is4bf

"Uwzględniając aktualny stan rozmów prowadzonych z firmą Valmet AB z siedzibą w Göteborgu w Szwecji (zamawiający) w sprawie ostatecznego rozliczenia kontraktu pn.: 'Modyfikacja kotła w fabryce celulozy Sodra Cell Varo w Szwecji'' [...] spółka informuje, iż pojawiło się ryzyko:

- dokonania aktualizacji wyceny kontraktu, które może skutkować przeszacowaniem przychodów dotyczących pokrycia kosztów dodatkowych poniesionych w związku z wydłużeniem czasu realizacji kontraktu, na co wpływ miały przyczyny niezależne od emitenta, w łącznej kwocie ok. 2 mln euro tj. 8,9 mln zł oraz

- dokonania odpisów aktualizujących wartość należności w kwocie 1,6 mln euro, tj. 6,9 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Ostateczna decyzja o dokonaniu ww. aktualizacji i odpisów oraz ich wysokości zostanie podjęta przez zarząd w zależności od dalszego przebiegu rozmów. W przypadku podjęcia ww. decyzji, dokonanie aktualizacji i odpisów przełoży się na pogorszenie wyniku na tym kontrakcie, a tym samym na obniżenie jednostkowego oraz skonsolidowanego wyniku finansowego netto za rok 2016 w łącznej wysokości ok. 3,7 mln euro, tj. 15,8 mln zł, podano także.

d1is4bf

"Emitent nie zakończył rozmów prowadzonych z zamawiającym w przedmiotowym temacie, jednak w przypadku braku porozumienia spółka rozważa skierowanie sprawy na drogę arbitrażową" - podsumowano.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1is4bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is4bf