Trwa ładowanie...
d435chh

Mota Engil ma umowę na odcinek S3 Jawor-Bolków za 345 mln zł

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z Mota Engil umowę na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Jawor- Bolków, o długości 16 km, podała Dyrekcja. Wartość umowy to 345 mln zł brutto.

Share
d435chh

"Umowa na odcinek drogi ekspresowej S3 od Jawora do Bolkowa przewiduje, że 16-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej zostanie zaprojektowany i wybudowany w okresie 36 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem z realizacji robót okresów zimowych trwających od 15 grudnia do 15 marca" - czytamy w komunikacie.

W przyszłym tygodniu GDDKiA planuje podpisanie umowy z wykonawcą sąsiedniego, prawie 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Jawora. Koszt budowy obu odcinków od Legnicy przez Jawor do Bolkowa wyniesie prawie 700 mln zł. Oddanie do ruchu obu odcinków drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Bolkowa planowane jest w 2018 r., podano również.

Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica-Bolków przewiduje m.in. budowę odcinka drogi ekspresowej o długości ok. 36 km o przekroju 2 x 2 pasy ruchu w każdą stronę, pas awaryjny oraz pas dzielący min. 5 m oraz budowę 4 węzłów drogowych: "Jawor", "Jawor II", "Paszowice" oraz "Bolków",

d435chh

Droga ekspresowa S3 stanowi element korytarza paneuropejskiego - Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (CETC - The Central European Transport Corridor). Jako fragment europejskiej trasy E65 wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy miasto Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, a dokładniej z miejscowością Chania w Grecji.

Na terenie Polski droga ekspresowa S3 przebiega południkowo od zespołu portów morskich Szczecin - Świnoujście na północy następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski w Lubawce.

(ISBnews)

d435chh

Podziel się opinią

Share
d435chh
d435chh