Trwa ładowanie...
d34i5qe
d34i5qe

Możliwe szerokie rozmowy na temat kandydatury Belki - Pawlak

31.05. Katowice (PAP) - Możliwe są szerokie rozmowy na temat kandydatury Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego - powiedział w poniedziałek w Katowicach wicepremier...
Share
d34i5qe

31.05. Katowice (PAP) - Możliwe są szerokie rozmowy na temat kandydatury Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego - powiedział w poniedziałek w Katowicach wicepremier Waldemar Pawlak, lider koalicyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy są planowane rozmowy na temat tej kandydatury, Pawlak powiedział: "są możliwe bardzo szerokie rozmowy. Słyszałem deklaracje pana prezesa Kaczyńskiego, PiS-u, więc otwartość na pana premiera Belkę jest duża. Trzeba brać pod uwagę, że nie wszystko od nas zależy. Tak że będziemy na tę sprawę patrzyli z dużą otwartością" - powiedział.

"To zależy od pana marszałka (Komorowskiego - PAP), czy będzie umiał tę kandydaturę wprowadzać" - dodał.

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że Marek Belka jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego. Belka zgodził się kandydować. PSL zapowiadało wówczas, że w głosowaniu sejmowym nie poprze tej kandydatury. (PAP)

lun/ bk/ asa/

d34i5qe

Podziel się opinią

Share
d34i5qe
d34i5qe