Trwa ładowanie...
d3bsg7e
d3bsg7e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MPiPS: coraz mniej czasu, by powalczyć o tytuł "Kreatora miejsc pracy"

Niecały miesiąc został pracodawcom chcącym ubiegać się o tytuł "Kreatora miejsc pracy", przyznawany przez resort pracy. Termin zgłaszania do konkursu, mającego na celu wyróżnienie pracodawców, którzy w ub.r. zatrudnili najwięcej pracowników, upływa 29 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bsg7e

Konkurs ministerstwa pracy ma na celu wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy t tych, którzy w minionym roku zatrudnili najwięcej pracowników. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia oraz duża firma, a także duża firma przemysłowo-produkcyjna i duża firma handlowo-usługowa.

"Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza, pracuje już 16 mln Polaków. To najlepszy wynik od 1989 r. Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim pracodawcom tworzącym nowe miejsca pracy" - ocenił szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, jako kluczowy element traktować będzie wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można jednak zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, w wieku 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Kapituła oceniać będzie też rzetelność pracodawców, czyli m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

d3bsg7e

Pracodawcy chcący wziąć udział w konkursie muszą pobrać formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej resortu pracy: www.mpips.gov.pl/konkurs. Następnie po wypełnieniu przesłać go na adres: konkurs@mpips.gov.pl, wysłać pocztą lub też złożyć osobiście w siedzibie resortu.

Nagrody wyróżnionym w konkursie pracodawcom będą wręczane przez ministra pracy w czerwcu podczas uroczystej gali. Zwycięzcy otrzymają roczne prawo posługiwania się tytułem "Kreator miejsc pracy" oraz logo konkursu.

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e