Trwa ładowanie...
d2uvfdw

MPiPS do końca maja dokona analizy funkcjonowania OFE

22.01. Warszawa (PAP) - Resort pracy do końca maja przeprowadzi przegląd funkcjonowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. W czerwcu przedstawi analizę rządowi - powiedział...

Share
d2uvfdw

22.01. Warszawa (PAP) - Resort pracy do końca maja przeprowadzi przegląd funkcjonowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. W czerwcu przedstawi analizę rządowi - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej w TOK FM.

"Do końca maja będziemy gotowi z przeglądem OFE i w czerwcu przedstawmy analizę rządowi. Tych rzeczy dla RM jest bardzo wiele. Podsumowujemy wyniki OFE, jaka jest ich aktywność na rynku w 2012 roku, jak wygląda sytuacja w FUS. Mamy kilka elementów do podsumowania" - powiedział minister.

Dodał, że resort nie prowadzi żadnych prac nad ustawą likwidującą OFE.

Kosiniak-Kamysz powtórzył, że styczeń pod względem wzrostu stopy bezrobocia nie będzie obiegał od występującego trendu sezonowego.

d2uvfdw

"GUS pewnie poda dane, weryfikując nasze prognozy, ale to będzie w tej okolicy (13,3 proc. - PAP). Zawsze przejście z grudnia na styczeń powoduje wzrost stopy bezrobocia. Może nałożyć się tutaj sezonowy charakter pracy oraz spowolnienie gospodarcze. Styczeń zawsze jest gorszy, jeśli chodzi o wzrost bezrobocia" - powiedział.

Zgodnie z szacunkami MPiPS, w grudniu 2012 roku stopa bezrobocia wyniosła 13,3 proc. wobec 12,9 proc. w listopadzie. (PAP)

kba/ morb/

d2uvfdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvfdw
d2uvfdw