Trwa ładowanie...
d2vafal

MS: 20-lecie Sądu Apelacyjnego w Łodzi (komunikat)

...

Share
d2vafal

19.11. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Igor Dzialuk wzięli dzisiaj udział w uroczystości obchodów 20-lecia jubileuszu Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Spotkanie połączone było z otwarciem zmodernizowanego budynku łódzkiego Sądu Apelacyjnego i Sądu Okręgowego.

- Sąd Apelacyjny w Łodzi jest jednym z tych sądów w Polsce, do którego wpływa najwięcej spraw. W tym roku poprzez przeniesienie okręgu płockiego z apelacji warszawskiej, obszar właściwości sądu znacznie się zwiększył. Sytuacja ta zapewne wpłynie na zwiększenie liczby spraw, jakimi tutejsi sędziowie będą się zajmować - powiedział w trakcie dzisiejszej uroczystości minister Krzysztof Kwiatkowski. - Dlatego cieszy mnie fakt modernizacji budynku, w którym mieści się siedziba sądu. Spełnia on wszelkie standardy, które gwarantują komfort pracy - dodał.

d2vafal

W wyniku realizacji inwestycji opiewającej na kwotę ponad 56 milionów złotych uzyskano m.in. 178 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, 22 sale rozpraw, 7 pomieszczeń socjalnych, parkingi na 177 stanowisk postojowych, pomieszczenia dla zatrzymanych z bezpiecznym i bezkolizyjnym doprowadzeniem osób zatrzymanych. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wdrożenie Systemu Wspomagania Organizacji Rozpraw pozwala na automatyzację procesu obiegu informacji i efektywne zarządzanie pracę. Skraca także czas rozpatrywania spraw.

- Wszelkie działania związane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w celu usprawnienia funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości zyskują moje poparcie i osobiście cieszą, gdyż są realnym przejawem działań Ministerstwa Sprawiedliwości - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Sąd Apelacyjny w Łodzi został utworzony z dniem 1 października 1990 r. na podstawie przepisów rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dnia 13 sierpnia 1990 r. w sprawie utworzenia sądów apelacyjnych w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości (Dz. U. Nr 56, poz. 335).

d2vafal

Pierwotnie obszar właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi obejmował województwa: kaliskie, łódzkie, piotrkowskie, sieradzkie i skierniewickie. 1 sierpnia 2010 r. obszar apelacji łódzkiej został rozszerzony poprzez przeniesienie okręgu płockiego z apelacji warszawskiej (rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 2 lipca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości - Dz. U. Nr 133, poz. 894).

Aktualnie w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi funkcjonują sądy okręgowe w: Kaliszu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku i Sieradzu.

W 2009 r. do Sądu Apelacyjnego w Łodzi wpłynęły ogółem 6703 sprawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2vafal

Podziel się opinią

Share
d2vafal
d2vafal