Trwa ładowanie...
dx9azjr

MS: 20-lecie Sądu Apelacyjnego w Łodzi (komunikat)

...

dx9azjr
dx9azjr

19.11. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Igor Dzialuk wzięli dzisiaj udział w uroczystości obchodów 20-lecia jubileuszu Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Spotkanie połączone było z otwarciem zmodernizowanego budynku łódzkiego Sądu Apelacyjnego i Sądu Okręgowego.

- Sąd Apelacyjny w Łodzi jest jednym z tych sądów w Polsce, do którego wpływa najwięcej spraw. W tym roku poprzez przeniesienie okręgu płockiego z apelacji warszawskiej, obszar właściwości sądu znacznie się zwiększył. Sytuacja ta zapewne wpłynie na zwiększenie liczby spraw, jakimi tutejsi sędziowie będą się zajmować - powiedział w trakcie dzisiejszej uroczystości minister Krzysztof Kwiatkowski. - Dlatego cieszy mnie fakt modernizacji budynku, w którym mieści się siedziba sądu. Spełnia on wszelkie standardy, które gwarantują komfort pracy - dodał.

W wyniku realizacji inwestycji opiewającej na kwotę ponad 56 milionów złotych uzyskano m.in. 178 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, 22 sale rozpraw, 7 pomieszczeń socjalnych, parkingi na 177 stanowisk postojowych, pomieszczenia dla zatrzymanych z bezpiecznym i bezkolizyjnym doprowadzeniem osób zatrzymanych. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

dx9azjr

Wdrożenie Systemu Wspomagania Organizacji Rozpraw pozwala na automatyzację procesu obiegu informacji i efektywne zarządzanie pracę. Skraca także czas rozpatrywania spraw.

- Wszelkie działania związane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w celu usprawnienia funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości zyskują moje poparcie i osobiście cieszą, gdyż są realnym przejawem działań Ministerstwa Sprawiedliwości - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Sąd Apelacyjny w Łodzi został utworzony z dniem 1 października 1990 r. na podstawie przepisów rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dnia 13 sierpnia 1990 r. w sprawie utworzenia sądów apelacyjnych w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości (Dz. U. Nr 56, poz. 335).

Pierwotnie obszar właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi obejmował województwa: kaliskie, łódzkie, piotrkowskie, sieradzkie i skierniewickie. 1 sierpnia 2010 r. obszar apelacji łódzkiej został rozszerzony poprzez przeniesienie okręgu płockiego z apelacji warszawskiej (rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 2 lipca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości - Dz. U. Nr 133, poz. 894).

dx9azjr

Aktualnie w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi funkcjonują sądy okręgowe w: Kaliszu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku i Sieradzu.

W 2009 r. do Sądu Apelacyjnego w Łodzi wpłynęły ogółem 6703 sprawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dx9azjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx9azjr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj