Trwa ładowanie...
dm4rg6v

MS: spotkanie J. Gowina z przedstawicielami korporacji taksówkarskich (komunikat)

...

Share
dm4rg6v

12.06. Warszawa - MS informuje:

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin spotkał się dzisiaj z przedstawicielami korporacji taksówkarskich i samorządu Warszawy. Tematem rozmowy był przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy deregulującej dostęp do niektórych zawodów, w tym profesji taksówkarza.

Podczas spotkania ustalono wspólne stanowisko w kwestii szkoleń i egzaminów dla taksówkarzy i licencji taksówkarskich. Decyzje o przeprowadzaniu szkolenia i egzaminu przekazana zostaje Radom Gmin, które mogą w uchwałach, w zależności od sytuacji w danych gminach, określić m.in. częstotliwość egzaminów (ale nie rzadziej, niż raz w roku), program szkolenia w wymiarze nieprzekraczającym 20 godzin, sposób powoływania komisji egzaminacyjnej i egzaminowania, zakres wiedzy wymagany na egzaminie oraz koszty szkolenia i egzaminowania (łączna ich wartość nie może przekroczyć 50 proc. płacy minimalnej).

O ile gminy nie podejmą uchwały o egzaminie, licencje taksówkarską otrzyma każda osoba, które nie była karana za przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku, przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, posiada prawo jazy, odpowiedni samochód i badania lekarskie.

dm4rg6v

"Bardzo się cieszę z porozumienia, które udało nam się dzisiaj osiągnąć w kwestii deregulacji zawodu taksówkarza. To pokazuje, że konsultacje i dialog pozwalają na osiągnięcie rozwiązań korzystnych dla wszystkich stron" - powiedział podczas spotkania Minister Jarosław Gowin.

Z kolei Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy zapewnił, że te ustalenia akceptowane są nie tylko przez samorząd Warszawy, ale także władze Wrocławia i Poznania.

W spotkaniu środowisko taksówkarzy reprezentowali - Paweł Biedrzycki, Prezes Zrzeszenia Transportu Prywatnego m.st. Warszawy i Michał Więckowski, Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Taksówkarzy Zawodowych m. st. Warszawy NSZZ Solidarność, zaś samorząd Warszawy Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i Joanna Tymińska, Dyrektor Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu m. st. Warszawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

dm4rg6v

Podziel się opinią

Share
dm4rg6v
dm4rg6v